İki köpeğin kavgasını ayırmak yerine kendi köpeklerini korumak için diğerini döverek öldürdüler

İki köpeğin kavgasını ayırmak yerine kendi köpeklerini korumak için diğerini döverek öldürdüler

Dilovası Mermerciler Sanayi Sitesi’nde yer alan bir şirketin bahçe kısmında meydana gelen olayda, şirketin köpeğiyle karşı fabrikanın köpeği ağız dalaşı etmeye başladı. İddiaya kadar, şirket yetkilileri karşısında fabrikanın köpeğini demir çubuk ve tekmelerle vurarak öldürdü. Güvenlik kamerasına da yansıyan olay ile ilgili hem hayvan dernekleri ayrıca de çevredeki fabrika çalışanları, olayı gerçekleştiren şahıslar hakkında davacı oldu. Şikayet üzerine şirket sahibi ve çalışanı gözaltına alındı.

“DEMİR ÇUBUK VE TEKMELERLE KÖPEĞE VURARAK ÖLDÜRDÜLER”

Olayı gerçekleştirenlerden davacı olan işyeri çalışanı Gülseren Ahikadıoğulları, “Bugün saat 10.00 sıralarında karşı fabrikanın köpeğiyle kendi fabrikamızda baktığımız köpek tartışma etmeye başladı. Aleyhinde fabrikanın yetkilileri bizim emniyet görevlilerimize bağırarak ve küfürler ederek yanında çağırdı. Karşısında fabrikadakiler köpeğimizi demir çubukla vurmuş ve tekmelemişler. Bizler arkadaşlarla durum yerine gitgide artarak olaya müdahale etmeye çalıştık. Işyeri yetkilisi olduğunu düşündüğümüz kişilere köpeğe vurarak onu kızdırdığını bahsetmiş olmama rağmen köpeğe demir çubuk ve tekmeyle vurmaya devam ettiler ve köpeğin ölmesine sebep oldular.” dedi.

“KENDİ KÖPEKLERİ İÇİN BAŞKA BİR KÖPEĞİ KATLETTİLER”

Ahikadıoğulları sözlerine şöyle devam etti: “Kendi köpeklerinin hasar görmesinden korktukları için bunu yaptılarsa eğer bu saatten sonra kendi köpeklerine nasıl bakabilecekler. Çünkü kendi köpekleri için başka bir köpeği katlettiler. Burada 30’ya yakın köpek ağız dalaşı ediyor ama burada tartışma ettikleri için köpek ölmüyor. İnsanlar köpekleri öldürüyor. Her Zaman köpekler suçlanıyor ve köpeklerin insanları öldürdüğünden bahsediliyor ama unutmayalım fakat bugün bizim köpeğimizi öldüren bir insan. O köpeğin bir insanı öldürmesini sağlayan da bir insan. Hiçbir yargı, hiçbir hukuk, hiçbir yasa köpeği öldürdükten sonra ‘Çöp çuvalınızı alın, cesedinizi buradan kaldırın’ deme hakkına sahip değildir. Olayla ilgili jandarma ekipleri geldi ve suç duyurunda bulunduk. İnsanlara değer verdiğiniz değin hayvanlara bedel vermezseniz eğer yaşamakla alakalı bir umudunuz olmasın”

Kişilerin köpeğe dövme hatıra güvenlik kameralarına yansıdı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.