İletişim Başkanı Fahrettin Altun, KPSS geçerlilik süresi hakkında açıklama yaptı: Son 2 yılın sonuçlarını kapsayacak

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, KPSS geçerlilik süresi hakkında açıklama yaptı: Son 2 yılın sonuçlarını kapsayacak

KPSS’deki bir takım soruların Yediiklim Yayınevi’nin test sorularıyla benzer çıkmasının ardındaki 1 milyon 600 bin gencin girdiği imtihan iptal edildi. Söz konusu olayla ilgili Güvenlik işlem başlatırken, ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı yerine ise Bayram Ali Ersoy atandı.

PERSONEL ALIMI NE VAKIT YAPILACAK?

Sınavın iptal edilmesiyle herkes KPSS ile personel alımının ne vakit yapılacağını merak ederken İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan tanımlama geldi. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “2022-KPSS zarfında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi sebebiyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine tarafından güncellenecektir. KPSS ile alım yapmayı planlayan millet kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının arkasından keza duyuracaktır” ifadelerini kaydetti.

KPSS SONUCU GEÇERLİLİK SÜRESİ NE DEK OLACAK?

Altun saatler sonra KPSS sonucu geçerlilik süresiyle ilgili bir paylaşım daha yaptı. Herhangi bir hak kaybı olmayacağını bildiren Altun, “Bu yıl ulus görevlerine atanacaklar için ‘KPSS sonucu geçerlilik süresi’ bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak kaybına neden olunmayacaktır.” dedi.

“TEK BİR KİŞİNİN MAĞDUR OLMASINA MÜSAADE EDİLMEYECEK”

Altun paylaşımının devamında, “Süreci en başından beri titizlikle peşine düşüp takip eden Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere, bu konuda tek bir vatandaşımızın deha mağdur olmasına katiyen müsaade edilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.