İmamoğlu’na rakip mi olacak? Bakan Karaismailoğlu,

İmamoğlu'na rakip mi olacak? Bakan Karaismailoğlu,

2023 Haziran ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine karşın araştırmalar bir yanlamasına sürerken, diğer yandan da 2024’te yapılacak lokal seçimler için kulisler hareketlenmeye başladı.

KARAİSMAİLOĞLU’NUN İBB BAŞKANLIĞINA NAMZET OLACAĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

Yerel seçimlerin en can müşteri noktası ise kuşkusuz yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olacak. Kamuoyunda en fazla “İstanbul’da AK Parti’nin belediye başkan adayının kim olacak?” sorusunun yanıtı merak edilirken, geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’nun İBB Başkanlığına namzet olacağı bahis edildi.

Adil Karaismailoğlu'dan 'İBB'ye aday olacak mısınız?' sorusuna yanıt: İleride konuşulur

“24 YIL İBB’DE HİZMET VERDİM”

Marmaray’da CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Adil Karaismailoğlu verdiği röportajda adaylıkla ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı. Söz konusu röportajda Karaismailoğlu’na “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na namzet olacak mısınız?” sorusu yöneltilirken, Bakan Karaismailoğlu cevabında şu ifadeleri kullandı: “Ben İBB’de 24 yıl çalıştım. Ulaşımla ilgili İstanbul’un tüm ulaşım altyapısını planlayan ekibin başında olan birisiydim. Bugün de Allah nasip etti. Bütün Türkiye’ye hizmet eden noktaya geldik. Yani çalışma sınırlarımız genişledi. Şimdi Türkiye’nin bütün illerine ve orada vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu bütün projelerin içeriğinde çalışma gururunu yaşıyorum. Sonuçta bütün Türkiye’ye hizmet ediyorum. Bu Türkiye’nin içerisinde İstanbul da var. İstanbul’a da hizmet etme fırsatı, imkanı sağladı.

Adil Karaismailoğlu'dan 'İBB'ye aday olacak mısınız?' sorusuna yanıt: İleride konuşulur

“ONLAR İLERİDE KONUŞULUR, TARTIŞILIR”

Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı almak, bundan gurur verici daha ne olabilir. Ulaştırma Bakanı’yım. Hem İstanbul’a ayrıca Türkiye’ye hizmet ediyorum. Allah nasip etti böyle görevlere geldik. 3-4 sene önce ‘Ulaştırma Bakanı olacaksın’ deselerdi gülerdim. Allah vatanımıza, milletimize hizmet imkanı vermiş bize. Biz de bugünü en iyi nasıl değerlendiririz onun çabası içindeyiz. Onlar da ileride konuşulur, tartışılır”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir