İmamoğlu’nun Nagehan Alçı’ya röportaj vermesi Fazıl Say’ı çılgına çevirdi: İstanbul’u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere saygısızlık bu

İmamoğlu'nun Nagehan Alçı'ya röportaj vermesi Fazıl Say'ı çılgına çevirdi: İstanbul'u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere saygısızlık bu

Geçtiğimiz aylarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup gazeteci ile birlikte Karadeniz turuna çıkmıştı. İmamoğlu’nun yanına Nagehan Alçı’nın bulunması ise kendi çevresindeki isimler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. İBB Başkanı’nın bu eleştirilere “Vız kazanç tırıs gider” biçiminde yanıt vermesi ise tartışmaları daha da alevlendirmişti. Meşhur piyanist Fazıl Say ise İmamoğlu’na tepki göstererek, “Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu’nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın. Dolayısıyla toplumlardan bağışlama diliyorum” demişti.

“ASLA NAMZET FALAN GÖSTERİLMEMELİ”

Ekrem İmamoğlu ise bu olaylardan daha sonra, tepkileri üstüne çekmesine niçin olan Nagehan Alçı’ya mülâkat verdi. Bu gelişme üstüne Fazıl Say baştan İmamoğlu’nu hedef aldı. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Say, “Namzet falan katiyen göstermemeli. CHP, alay mı ediliyor bizlerle? Kimin üzerine yürümek bu? Onu avucunda içeren, koruyan, İstanbul’u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmi olarak saygısızlık bu.” dedi.

İmamoğlu'nun son hamlesi usta sanatçı Fazıl Say'ı küplere bindirdi: Aday gösterilmemeli

“ASIL KAHRAMAN CANAN KAFTANCIOĞLU’DUR”

Say, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Ya Nagehan ve eşinin mağdur ettiği Atatürkçüler, demokratlar, çağdaş halk müziği ne olacak? Evleri basılanlar? Hasta yatağından alınanlar? Bu ülkeyi savunan bizler fazla mu keyif aldık mahkemelerde filan sürünürken? Bu yüzden pişmanım düş kırıklığım büyük. Yalnızca ben yok. Çoğumuz. Benim için İstanbul’u belli başlı şampiyon zaten Canan’dır. Belli Başlı kahramanı odur. O yüzden layık ödetilen mahkemelerde süründürtülen de Canan oldu. Benim gittiğim birincil celsesinde Ekrem İmamoğlu yoktu bile. Fazla tuhafıma gitmişti.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.