İngiltere’de bir genç kız, çocukken yaşadığı cinsel saldırılarla ilgili faturayı polise kesti: Defalarca tacize uğradım ama bunu ciddiye almadılar

İngiltere'de bir genç kız, çocukken yaşadığı cinsel saldırılarla ilgili faturayı polise kesti: Defalarca tacize uğradım ama bunu ciddiye almadılar

İngiltere’nin Telford şehrinde yaşamış Samantha Smith, beş yaşında çocukken istismara uğradı.Genç kız tecavüze uğradığı halde polisin kendisini katiyen ciddiye almadığını belirtti. Samantha, destek için fazla uğraş sarf etmesine karşın adaletin sağlanması için hiçbir şeyin yapılmadığını dile getirdi.

“HER GECE ORTADAN KAYBOLMAYI DİLEDİM”

Samantha Smith, cinsel sömürü kurbanı olarak yaşadığı üzücü olayı şu sözlerle ifade etti. “Yıllar baştan başa, beş ila 14 yaşları aralarında erkekler kadar taciz edildim. Hayatım daha aşağı üstteki oldu. 6 yaşıma geldiğimde kendimi evsiz buldum. İçgüdüsel olarak kendimden nefret ettiğim için öylece ortadan kaybolmayı dilediğim birçok gece oldu” dedi.

Kimse inanmadı! Çocukken defalarca tacize uğradı ama polis asla ciddiye almadı

“YARDIM ARAMAYA ÇALIŞTIM”

Smith, şu sözlerle devam etti. “Tabii oysa, takviye aramaya çalıştım. Sonunda istismarımı bildirdim ve bir polis çocuk cinsel istismarı ekibi göre sorguya çekildim. Fakat tacizcilerimi adalete ele vermek için kesinlikle hiçbir şey yapmadılar” dedi.

Kimse inanmadı! Çocukken defalarca tacize uğradı ama polis asla ciddiye almadı

“TACİZ SANKİ BENİM SUÇUMMUŞ GİBİ DAVRANDILAR”

ÖTE TARAFTAN Smith “Aslında, sanki yaşadığım taciz benim suçummuş gibi yardıma veya desteğe bedel olmadığımı hissettirdiler. Sosyal hizmet uzmanlarım bile bunu dokundurma etti. ‘Davranışların ve eylemlerin seni bugün olduğun yere getirdi’ dediler. Tecrit edilmişken yalnız olmadığımı bilmiyordum, lakin Telford’da onlarca yıldır cinsel istismara uğrayan binden artı çocuktan biriyken, görevi bizi gözetmek olan polis ve gençlik çalışanları yalnızca başarısız olmakla kalmadı, birçok zaman kendi travmamızın mimarları olarak bizi suçladı” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir