İnternet başını yaktı! Küçük çocuk kolonyayı üstüne döküp çakmağı yakınca feci şekilde yandı

İnternet başını yaktı! Küçük çocuk kolonyayı üstüne döküp çakmağı yakınca feci şekilde yandı

İstanbul’dan memleketi Erzurum’un Hınıs ilçesine emrindeki bir mahalleye ailesiyle tatile gelen 6 yaşındaki A.K, bir zaman önce internetteki video paylaşım programında ayak ve ellerine döktükleri kolonyayı çakmakla yakanların videosunu izledi.

ANİDEN ALEV ALDI

Videodan etkilenerek tehlikeli denemeyi yapan çocuğun bacağı ve kıyafetleri aniden alev aldı. A.K, alevleri söndürmek için bağırıp ailesinden takviye isteyerek banyoya koştu. Çocuğun çığlığını duyan ailenin müdahalesiyle üzerindeki alevler söndürülen ve sol bacağı ile vücudunun farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerinde 2. ve 3. derece yanık oluşan A.K, Hınıs Şehit Yavuz Yürekseven Devlet Hastanesi’ndeki birincil müdahalenin peşinde Erzurum Büyük Kasaba Hastanesi Yanık Çare Merkezi’ne sevk edildi. Tedavisi süren çocuk, yaşadığı nefret dolu anları unutamıyor.

“ARTIK TABLET VERMEYECEĞİZ”

Baba Çetin K, oğlunun internette gördüğü videodaki güvenli olmayan denemeyi evde uygulamak isterken feci şekilde yandığını belirterek, şöyle konuştu: “Binlerce çocuk var, kimsenin çocuğunun bu ışık halkası gelmesini istemeyiz. Aileler çok dikkatli olsun. Oğlumun internetten izlediği videoda, çocuklar üstüne kolonya döküp çakmakla yakıyormuş ve sözde bir şey olmuyormuş. Amcasının oğlu uyarmış lakin oğlum dinlememiş. Kolonyayı bacağına döküp çakmağı yakınca bacağı boydan boya yanmış, hemencecik banyoya koşup bacağını suya tutmuş. Evvelden çocuğuma telefon ve tablet veriyordum, bundan böyle vermeyeceğim.”

Oğlunun daha önce de güvenli olmayan bir test yaparak, evdeki perdelerin tutuşmasına niçin olduğunu anlatan Çetin K, çocuklardan bu cins zararlı ve tehlikeli işlerden uzak durmasını istedi.

“BİR DAHA BÖYLE ŞEYLER YAPMAYACAĞIM”

A.K. ise “Diğer çocukların bu nesil tehlikeli işleri yapmasını istemem. bir daha böyle şeyler yapmayacağım.” dedi.

Yanık Çare Merkezi doktorlarından Onur Ceylan da vücudunun dağıtılmış yerlerinde 2. ve 3. derece derin yanıklar oluşan çocuğu yakından takip ettiklerini, medikal tedavilerinin arkasından cerrahi müdahalenin de gerekebileceğini bildirdi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir