İptal edilen KPSS’de soruların basıldığı matbaa inceleniyor, şüpheli yayınevi sayısı artıyor! Soru havuzu tamamen silinecek

İptal edilen KPSS'de soruların basıldığı matbaa inceleniyor, şüpheli yayınevi sayısı artıyor! Soru havuzu tamamen silinecek

KPSS soruşturması diğer eğitim kurumlarını da kapsayacak şekilde genişliyor. Bu kapsamda yüzbinlerce soru mercek aşağı. Devlet Kontrol Kurulu (DDK) denetçileri soruların basıldığı matbaada da incelemelerde bulundu.

3 SORU BİREBİR BENZERLİK TAŞIYOR

DDK incelemesinde bütün dikkatler 3 soruya çevrildi. Yayınevinin Türkiye genelinde yaptığı test sınavında meydana çıkan 3 soru KPSS de çıkan sorularla benzerlik taşıyor.

SORU HAVUZUNDAKİ SORULAR SİLİNECEK

Müfettişler kadar incelenen soru havuzlarındaki soruların tamamının silineceği, soruları hazırlayan uzmanların yerine de yenilerinin görevlendirileceği belirtildi.

KPSS’DE İLK SINAVLAR 18 EYLÜL’DE

ÖSYM, soru sızdırıldığı iddiasıyla iptal edilen Halk Personeli Seçme Sınavı’nın yeni takvimini açıkladı. Maraton 18 Eylül’de tekrar başlayacak. Yeni takvime kadar, Genel Kabiliyet-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 18 Eylül’de yapılacak. Sınavı iptal edilen adaylardan ek ödenti istek edilmeyecek. Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumunun tarihi ise 2 Ekim olarak belirlendi. Önlisans sınavı ise 9 Ekim’de yapılacak.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir