İş insanı kendisini aldattığını düşündüğü eşini barakaya kapatıp başına da köpek bağlamıştı! Cezası belli oldu

İş insanı kendisini aldattığını düşündüğü eşini barakaya kapatıp başına da köpek bağlamıştı! Cezası belli oldu

Pamukkale ilçesinde yaşamış tekstilci iş insanı Mustafa Y., iddiaya göre, 2 çocuğunun annesi eşi Eşsiz Y.’yi, 20 Mart 2020’de kendisini aldattığı gerekçesiyle saçlarından sürükleyip döverek aracına bindirdi. Mustafa Y., araçta da dövemeye devam ettiği eşini Bozkurt ilçesinde bir çiftlik evine götürüp barakaya kapatarak başına da köpek bağladı. Barakada yaklaşık 1 saat zor kullanarak tutulan Özgün Y., eşi tarafından bitmiş Denizli’ye getirilip bir apart dairede odaya kapatıldı.

MORLUKLARI FONDOTEN İLE KAPATTI

Ailesinin Eşsiz Y.’ye ulaşamayınca polis merkezine başvurduğunu öğrenen Mustafa Y., eşini alıp birlikte yaşadıkları eve götürdü. Burada ailesiyle görüşmeden önce morlukların görülmesi için yüzüne fondöten sürmek zorunda kaldığını bildiren Özgün Y., sonra polis merkezine artan bir şekilde eşinden şikayetçi oldu. Eşsiz Y.’nin eşi kadar zorla götürüldüğü anlar ise emniyet kamerasına yansıdı.

'Beni aldatıyor' dediği eşini barakaya kapatıp başına da köpek bağlayan kocaya 5 yıl hapis

“BEN BİR HATA YAPTIM” DİYE SÖYLENMEYE BAŞLADI

Mustafa Y. hakkında Denizli 13’üncü Asliye Cinayet Mahkemesi’nde ‘Eşine karşısında cebir, korkutma, hürriyetinden mahrum kılma ve hakaret’ suçlarından 14 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mustafa Y. mahkemedeki ifadesinde, “Durum gününden önce eşimi peşine düşüp takip ettim. Aracıyla gidip çamlıkta biriyle buluştu. Bir gün daha sonra aynı kişiyle bir aparta gitti. Aparta girdiklerini görür görmez ne yapacağımı bilemedim. Avukatımı aradım ve bekledim. Avukatım geldi ve bana ‘isterseniz polisi çağıralım’ dedi. Ben de polise ne anlatacağımı bilmediğim için çağırmadım. Avukatım yanımdan ayrıldı. Akşamüzeri eşim aparttan çabuk bir şekilde çıktı. Araçla birlikte evimize geldi. Ben de peşinden gittim. Evden yemek yemek alıp, bitmiş aparta gitti. Bu sefer dayanamadım eşime ne yaptığını sordum. Bana küfürle karşılık verdi. Ben de ona küfrettim. Eşimi tutup araca bindirdim. Araca bindirirken tokat attım. Ardından eşim ‘Ben bir kusur yaptım’ diye söylenmeye başladı. Eve gidecektim fakat eşim görüştüğü kişinin tehlikeli biri olduğunu söylediği için kardeşime ait çiftliğe gittim. Burada avukatımı arayıp, boşanmaya karar verdiğimizi söyledim. İddia edildiği herhangi bir eylemim olmadı. Kimseyi kaçırmak gibi bir niyetim yoktu. Tek amacım eşimle ağırbaşlı bir yerde konuşmaktı” dedi.

İYİ HAL İNDİRİMİYLE 5 YIL HAPİS CEZASI

Duruşma, 2 yıl süren yargılamanın arkasından 28 Haziran’daki kararla, Mustafa Y.’ye önce 6 sene hapis cezası verdi arkasından da iyi hal indirimi uygulayıp cezayı 5 yıla indirdi. Mahkeme, Mustafa Y.’nin cezası bitene değin çocuklarının velayet hakkını da kısıtladı.

'Beni aldatıyor' dediği eşini barakaya kapatıp başına da köpek bağlayan kocaya 5 yıl hapis

“YAŞADIKLARIMI ANLATMAYA DAHİ UTANIYORUM”

Yaşadıklarını anlatan Benzersiz Y., kadın olarak insanlık dışı hareketlere maruz kaldığını, ölüm korkusu yaşadığını söyledi. Eşinin kendisini aldatmakla suçladığını ama mahkemede bu iddiasını kanıtlayamadığını belirten Özgün Y. “Yaşadığım olaylar aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor. Eşimle aramızda sorunlar vardı. Durum günü beni saçlarımdan sürükleyip, döverek arabaya bindirdi. Bunu mahalledeki fazla kişi fark etti. Elimdeki eşyalar bile yola saçıldı. Beni araca bindirdikten daha sonra yüzüme ve başıma yumruk atarak çiftlik evine götürdü. Anlatırken bile zorlanıyorum. O sırada birini aradı, ‘Karıyı aldım, öldürmeye götürüyorum’ dedi. Kesintisiz vurduğu için ellerimle kendimi korumaya çalıştım. Sözde kendisi iş insanı, itibarlı biri. Ben anlatırken bile utanıyorum. Kadınlardan utanıyorum. Hepimiz bu şiddeti yaşıyoruz, durduramadığımız için susturuluyoruz. Mahkemenin bitmesini bekledim, bundan böyle susmayacağım. Çiftlik evine götürüp, barakaya kapattı. Başıma da kocaman köpek bağladı. Bana kesintisiz ‘Seni öldüreceğim, gömeceğim’ diyordu. Hatta çiftlikte bir bekçi vardı. Beni, hareket etmememi söyleyip, köpeğin parçalayacağı konusunda uyardı. Yaşadığım korkudan dolayı altıma bile yaptığımı hatırlıyorum. Soğuktu, üşüdüğüm için beni oradan başka bir yere götürüp, odaya kapattı. Yüzüme su fırlatıp, bisküvi attı. Ailem bana ulaşamayınca polise gitmiş. Kocam bunu öğrenince birlikte yaşadığım eve götürdü. Dayak yediğim için yüzümün her yeri mosmordu. Suratım tanınmayacak haldeydi. Ailemin görmemesi için zor kullanarak yüzüme fondöten sürdürdü. Yaşadıklarımdan sonradan polise gidip davacı oldum” dedi.

'Beni aldatıyor' dediği eşini barakaya kapatıp başına da köpek bağlayan kocaya 5 yıl hapis

“İKİ ÇOCUĞUMLA MUTLU BİR HAYAT İSTİYORUM”

Evliliği boyunca defalarca baskı altında kaldığını da anlatan Eşsiz Y., “Karakola gitsem sonucu fena mü olur diye düşündüm. Yaşadıklarımı hiçbir bayan yaşamasın. Susmasınlar. Bu süreçte özellikle avukatım bana büyük takviye oldu. Bundan sonra boşanıp, iki çocuğumla mutlu bir hayat sürmek istiyorum” diye konuştu.

Özgün Y.’nin avukatı Salim Kutlutürk ise mahkemenin verdiği karardan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Müvekkilim eşi kadar insanlık dışı olaylara maruz kaldı. Örnek olması gereken bir karar. Biz yine de daha pozitif suç oluşturan alması için kararı istinaf mahkemesine taşıyacağız. Sonuçtan memnunuz. Türk yargısı gereken kararı verdi ve cezalandırıldı” ifadelerini kullandı.

'Beni aldatıyor' dediği eşini barakaya kapatıp başına da köpek bağlayan kocaya 5 yıl hapis

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.