İstanbul’da inanılmaz vaka! Hırsız yatak odasında erkek arkadaşının yanında uyuyan kadını öptü ardından telefonunu çaldı

İstanbul'da inanılmaz vaka! Hırsız yatak odasında erkek arkadaşının yanında uyuyan kadını öptü ardından telefonunu çaldı

31 Temmuz saat 03.15 sıralarında Esentepe Mahallesi’nde gerçekleşen olayda; bir sitenin zemin katında oturan 34 yaşındaki S.D. adlı kadını evine hırsız girdi. O sırada uyuyan S.D. telefonunun ışığının yanması üstüne uyandı. uyku sersemi olan kadın, odanın karanlık olması nedeniyle ayakta gördüğü hırsızı erkek arkadaşı zannetti. S.D. hırsıza “Hayatım ne yapıyorsun” diye seslenince hırsız, uykulu olan kadını öptü. S.D. uyumak için öteki tarafa döndüğünde ise yatakta erkek arkadaşının uyuduğunu gördü. S.D. evde başka birisi olduğunu anladığında; kadının komodin üzerindeki telefonunu çalan hırsız, pencereden atlayarak kayıplara karıştı.

“RÜYA MI GERÇEK Mİ EMİN OLAMADIM”

S.D., Emniyet’teki ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı: “Rüya mı gerçek mi belirlenmiş olamadım. Telefonu bulamayınca önce site yönetimine müracaat ettim. Kamera kayıtlarına görmek için bekledim ama bu süre ertelenince 8 Ağustos 2022 tarihinde karakola başvurarak davacı oldum. İkametime girerek cep telefonumu çalan ve beni öpen şahıstan şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

HIRSIZ GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri, durum yerinin çevresini bildiren güvenlik kamerasını inceledi. Görüntülerde bir kişinin olay yerinden süratli adımlarla uzaklaştığı ve beline bir şeyler sıkıştırdığı saptandı. Polis görüntülerdeki kişinin Yasin A. olduğunu saptama ederek savcılık talimatıyla şüpheliyi gözaltına aldı.

Eve giren hırsız önce yataktaki kadını öptü, sonra telefonunu çaldı

“SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM”

Değişken Yasin A.’nın emniyetteki ifadesinde, “Kadını tanımam. 30 Temmuz günü o sitedeki bir kafenin işletmecisi olan arkadaşımın yanında gittim. Birlikte gece saat 04.00’a değin çalıştık. Saat 03.15 sıralarında iş yerinin depo tarafına gittim, çöpü attığımız yerde tuvalet ihtiyacımı giderdim. Görüntülerdeki birey benim; oysa o dakikalar arasında tuvaletimi yaptım. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardındaki Kartal’daki Anadolu Yargı Sarayı’na getirilen kararsız Yasin A. savcıya açıklama verdi. Savcılık şüpheliyi, “ev dokunulmazlığını ihlal etme” ve “gece vakti hırsızlık” suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği ise kararsız Yasin A.’nın sevk edildiği suç maddelerinden tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir