İsveç ‘in Göteborg kentinde terör destekçileri gösteri düzenledi

İsveç 'in Göteborg kentinde terör destekçileri gösteri düzenledi

İsveç’in Göteborg kentindeki Götaplatsen Meydanı’nda toplanan bir grup terör örgütü yandaşı, İsveç’in Türkiye’ye tabanca ambargosu uygulaması talebiyle yürüyüş yaptı.

2 SAAT BAŞTAN BAŞA GÖSTERİ YAPTILAR

Gösteride terör örgütü PKK/ YPG’yi simgeleyen paçavralar taşınırken, terör örgütü elebaşı Öcalan’ın posterleri açıldı. Şehir Halkı merkezinde yürüyüş yapan terör örgütü yandaşlarının eylemi 2 saat sürdü.

“İSVEÇ İKİYÜZLÜ POLİTİKA İZLİYOR”

Bir toplantıdan dönen Ayrı Renkler Partisi (Nyans) Genel Başkanı Mikail Yüksel, tanık olduğu eylemi görüntüleyerek karşı çıktı. Yüksel, yaptığı açıklamada, İsveç hükümeti Türkiye ile masada pazarlık yaparken, terör örgütü yandaşlarının burada gizli bir şekilde davet yapabildiğine göze çarpan ederek, “İsveç hükümeti PKK’yı terör örgütü kabul ettiğini söylüyor, lakin ikiyüzlü bir politika uyguluyor.” dedi. Yüksel, İsveçli bir politikacı olarak polis gözetiminde yapılan eylemi kınadığını belirtti.

STOCKHOLM’DE DE TERÖR PROPAGANDASI YAPILMIŞTI

İsveç’in başkenti Stockholm’de 14 Haziran’da düzenlenen etkinlikte terör örgütü PKK propagandası yapıldı. Stockholm belediye binasına ve kentin sembollerinden biri olan Avicii Arena’ya projeksiyonlarla terör örgütünü simgeleyen semboller ve terörist başı Öcalan’ın posteri yansıtıldı.

İsveç'te bir skandal daha! Terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Göteborg kentinde gösteri yaptı

İSVEÇ VE FİNLANDİYA TALEPLERE YANIT VERMEDİ

Türkiye, İsveç’ten 10’u FETÖ, 11’i PKK mensubu 21 kişinin iadesi istedi. Finlandiya’dan ise 6’sı FETÖ, 6’sı PKK mensubu edinmek üzere 12 teröristin iadesini istek etti. NATO üyeliği gündemde olan İsveç ve Finlandiya, Türkiye’nin iade taleplerinden hiçbirine bugüne değin olumlu cevap vermedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da İsveç hakkında “Elbette bütün bir terör odağıdır, terör yuvasıdır. Bunlar bize silah yaptırımı da uyguladı.” yorumunda bulunmuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.