İYİ Parti lideri Akşener, çiftçinin elektrik faturası tutarına tepki gösterdi: Nasıl ödeyeceksin kardeş?

İYİ Parti lideri Akşener, çiftçinin elektrik faturası tutarına tepki gösterdi: Nasıl ödeyeceksin kardeş?

Meral Akşener, bugün Niğde’nin Gölcük beldesinde esnafın ve yurttaşların sorunlarını dinledi. Kendisini karşılamaya gelen Gölcüklülere seslenen Akşener, konuşma yaptığı sırada bir çiftlik sahibi Akşener’e seslenerek bir aylık elektrik faturasını gösterdi. Fatura bedelinin 60 bin 264 lira olduğunu görebilen Akşener, şaşkınlığını gizleyemedi.

“BUNU GÖRDÜKTEN DAHA SONRA KONUŞMAYA GEREK DEĞIL”

Gelen faturaya tepki gösteren Akşener, “Ooo 60 bin 264 lira. Arkadaş, bunu gördükten sonra konuşmanın anlamı değil. Nasıl ödeyeceksin kardeş? Buğdayın hepsi yetmez ona. Bir ayda 60 bin lakin 38 milyar lira gitti. Senin cebinden gitti, onun cebinden gitti, hepimizin cebinden gitti. Kuşkusuz haram zıkkım olsun fakat artık buna ‘dur’ deme vakti geldi de geçti bile.” ifadelerini kullandı.

“BU DÜZENİ YIKMAK İÇİN CÜMBÜR CEMAAT GİDİP OY KULLANACAK”

Bu düzeni yıkmak için herkesi oy kullanmaya çağıran Akşener, “Bundan sonra ‘kaşının aşağıda gözün niye var’ diyene, ‘hadi oradan’ diyeceksiniz. O 5-10 ücret bölge danışmanlar, ast gelip yatan danışmanlar, saraylarda oturanlar, 60 bin lira bir ayda elektrik parası gelen bir çiftlik sahibi, ‘Bütün buğdayım buna yetmez’ diyen çiftçi. Üç ayda 180 bin lira ödeyeceksiniz. İşte sözün bitti yer. O 38 milyar lira ile bunlar olmayabilirdi fakat buna karşılık bir Haririler, iki de müteahhit cebini doldurdu gitti, diğerlerini saymıyorum bile. İşte bunda daha sonra bu harami düzeni yıkmak için mutlaka herkes gidip oy kullanacak ve bu gidişata ‘dur’ diyecek.” dedi.

“SEÇMENİN VELİNİMET OLDUĞU GÜN BU AHENK ORTADAN KALKACAK”

Akşener sözlerine şöyle devam etti: “Bu harami düzeni beraber yıkacağız ve en önemlisi diyeceksiniz ancak muhteremlere, ‘Bize üstten bakamazsınız, ayağımıza geleceksiniz, karşımızda devlete ait tanzim duracaksınız. Biz, sizi tartacağız. Ben asılım, büyük Türk milletiyim, sen yedeksin’. Seçmenin velinimet olduğu gün muhakkak ama bu harami düzen ortadan kalkacaktır. Yazık ya. Çiftinin, emeklinin, gencin gözyaşı ve cepleri dolduran haramiler. Haram olsun, zıkkım olsun.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir