İzinsiz konuşma yapmak isteyen Ali Babacan’ı engelleyen polisler, amirleriyle görüştükten sonra gerginlik sona erdi

İzinsiz konuşma yapmak isteyen Ali Babacan'ı engelleyen polisler, amirleriyle görüştükten sonra gerginlik sona erdi

Vatandaş ve esnafla buluşmalarını sürdüren DERMAN Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son olarak Denizli’ye gitti. Babacan, Denizli’deki temaslarının yanı sıra vatandaşlarla bir araya geldi.

KALABALIĞA KONUŞMAK YAPMAK İSTEDİ

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üstünde Kültür Merkezi önünde stant kuran DEVA partililer halka aşure dağıttı. Bu sırada toplanan kalabalığa tavır yerine getirmek isteyen Babacan ise polis engeliyle karşılaştı.

OTOBÜSÜN ÇEKİLMESİNİ SÖYLEDİLER

Yalnizca stant kurulup, aşure dağıtımı yapılacağının beyan edildiğini ve iznin bu yönde alındığını söyleyen polis, parti otobüsünün bölgeden çekilmesini istedi.

PARTİLİLERLE POLİS ARASINDA GERGİNLİK

Polisin müdahalesinin ardından DEVA Partisi Tercih İşleri Başkanı İdris Şahin ile görevliler arasında ağız dalaşı yaşandı. Hitabe için bildirimde bulunulmadığını belirten polisler, alınan izni görmek istedi.

“SADECE STANT AÇILMAK İÇİN İZİN VAR”

Görevli polisler izni inceledikten sonra; “Yalnizca stant başlatmak için talebiniz var. Ben gerekli müsade almadan bu etkinliğe izin veremem. Burası trafiğe kapalı bir alan. Komisyon kararıyla kapatılmış bölge. Burayı izinsiz trafiğe açmıyoruz. Aşure hayrı haricen başka bir faaliyet laf konusu değil. Stant dışında bir müsade almadıkları için itiraz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

DAHA DAHA SONRA İZİN VERİLDİ, BABACAN KONUŞMASINI YAPTI

DERMAN Partili Şahin ise polise “Hangi izinden bahsediyorsunuz. Biz size bildirim yükümlülüğümüzü yerine getirdik. Biz otobüsten konuşmayacağız. Biz burada normal etkinliğimizi yapacağız” diye yanıt verdi. Tartışmanın arkasında olay yerinde görevli polisler üstleri ile görüştükten sonra etkinliğin yapılmasında bir sakınca olmadığını belirterek müsade verdi. daha sonra Babacan kürsüye çıkarak konuşmasını yaptı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir