Kadir Şeker’den kötü haber! Cezasında indirime giden mahkeme, tutukluluğuna yine devam kararı verdi

Kadir Şeker'den kötü haber! Cezasında indirime giden mahkeme, tutukluluğuna yine devam kararı verdi

Konya’da sevgilisi kadar şiddete uğrayan Ayşe Dırla’yı kurtarmak isterken, Hür Duran ile arbede yaşamış ve arbede esnasında Duran’ın ölümüne niçin olan Kadir Şeker’in yargılandığı dava bugün görüldü. Mahkeme heyeti Şeker’in tutukluluk halinin devamına karar verirken, cezasını 10 sene 10 aya düşürdü.

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI KARARI BOZULMUŞTU

Şeker’e “bile bile adam öldürme” suçundan açılan ve Ekim 2020’de 3’üncü Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen davada ömür boyu hapis cezası kararı verilmiş; bu cinayet, suçun “haksız tahrik” aşağı işlendiği gerekçesiyle önce 15 yıla, peşinde duruşmadaki iyi hali göz önünde bulundurularak 12,5 yıla indirilmişti.

KADİR ŞEKER İFADESİNİ DEĞİŞTİRMEDİ

Duruşmada cumhuriyet savcısı ilk mütalaasında usul ve yasaya yerinde bozma ilamına karar verilmesini talep etti. Duruşmaya katılan öldürülen Serbest Duran’ın kardeşi Remzi Duran, “Ağabeyime son kere bakmasını istiyorum” diyerek ağabeyinin fotoğrafını gösterdi. Duran, ” Kadına şiddete karşıyız. En ağır şekilde yargılanmasını istiyoruz” dedi.Anne Mübeyyen Güner ile babası Cengiz Duran, Yargıtay’ın bozma kararına karşısında oldukları dile getirdi. Kadir Şeker’in avukatları da tahliyesini talep etti. Kadir Şeker de ifadesinde “Daha önceki ifadelerimi yeniden ederim. Bozma kararına katılıyorum” dedi.

DURAN’IN ANNESİ SALON DIŞINA ÇIKARILDI

Savcı son mütalaasında, daha önceki verdikleri mütalaayı yeniden ettikleri, sanğın suçu hileli kışkırtma aşağıda işlediği için cezasının azami oranda indirilmesi ve sanık Kadir Şeker’in cezaevinde bulunduğu vakit göz önüne alınarak tahliyesini talep etti.

Anne Mübeyyen Güner, tekrar laf alıp, tahliye talebine karşı çıktı. Güner, “Burada bu çocuk masum olsun. Kendi ellerimle kurtaracağım. Benim böyle bir devletim olamaz. Ödül gibi ceza aldı” dedi. Arkasından konuşmasını devam ettirmesi üzerine salon dışına çıkartıldı.

“YALNIZCA YARDIM ETMEK İSTEDİM”

Son sözü sorulan Kadir Şeker de, “Üzüldüğüm için gittim. Arkamdan saldırdı. Boğazımı sıktı. Ciğerlerimin acısını hissettim. Nefesim kesildi. Bıçağın sesinden korkar diye, bıçağımı çıkardım. Maktulün yaralandığını fark etmedim. Sadece sağ elimde acı hissettim. Kadının ağlamasını duymadım. Aleyhime ifadeler vermiş. Bir şey bildirmek istemiyorum. Sadece yardım etmek istedim. Hayatını kaybettiğim için üzgünüm” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.