Kadir Şeker’in tutuksuz yargılama talebi reddedildi! Maktulün annesi konuştu: Adalete güveniyorum

Kadir Şeker'in tutuksuz yargılama talebi reddedildi! Maktulün annesi konuştu: Adalete güveniyorum

Konya’da sevgilisini darp ettiğini düşündüğü Özgür Duran’ı engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle verilen 12 sene 6 ay hapis cezası Yargıtay göre bozulan Kadir Şeker’in birincil duruşması görüldü.

OĞLUNUN FOTOĞRAFINA BAKARKEN GÖZLERİ DOLDU

İlk duruşmada Şeker’in tutukluluk kararının devamına ilişkin durumu Antalya’da yaşamış Duran’ın annesi Mübeyyen Güner değerlendirdi. Oğlunun fotoğrafına bakarken gözleri dolan Güner, adalete güveninin bütün olduğunu kaydetti.

Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi

“SONUÇTA BİR CAN GİTTİ”

Mübeyyen Güner, dosyada halen bilinmeyenlerin olduğunu savundu. Adalete defalarca güvendiğini dile getiren Güner, “5 Temmuz’da yeniden bir duruşma daha olacak. Sonuçta bir can gitti. Olayda kadına zor diye bir koşul yoktur. Rapor elimdedir, bu raporu ben düzenlemedim devlet verdi. Darp, cebir izi yoktu diyor raporda. Halen kadına güç deniliyor. Kadir suçsuzsa bıçak neden elinde. Bu bıçak Kadir’in, bıçağı açtığın süre büyüyor. Öğrenci kişi bıçak oynamaz, kalemle ilgilenir. Besbelli bir can var gideni bunu görebilen duyan değil. Yerde oğluma tekme attığını bir tanık söylüyor, nasıl oluyor da kadına kuvvet deniliyor. Bunu hak de biliyor. ‘Tahliye’ diyorlar, bu olamaz. Ortada bir can gitmiş, tavuk ölüsü değil. Nereye beraat olacak” diye konuştu.

Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi

“MÜEBBET İSTİYORUM”

Verilen cezanın Kadir Şeker’e ödül özelliğinde olduğunu savunan Güner, “Ödüldü hiçbir şey değildi. Zaten 6 ayını bıçaktan aldı. Aldığı 12 yıl cezaydı, bunun yatarı da 8 yıldır. Bir can için 8 yıl suç oluşturan çok mu, kendimce çok değil bir ödüldü. Ben daha artı suç oluşturan almasını istiyorum. Dosya müebbetten açılmıştı. Burada mahsus adam öldürme var. Ben müebbet istiyorum. Bu çocuğun cezası müebbettir. Dosyanın içinde çok bilinmeyenler var. Her şey rastlantı değildir. öyle tesadüfler var da 6 ay boyunca Kadir Şeker tramvaya kendi kartıyla biniyor, durum günü ne hikmetse kardeşinin kartıyla biniyor. Bu kesin olmayan bir şart. Karanlıkta A.D., siyah saplı bir bıçak vardı diyor. Ne hikmetse Bağımsızlık’ün bıçaklandığını görmüyor. Benim bir başka tanığım neden dinlenmedi” diye konuştu.

“ADALETE GÜVENİYORUM”

Kadir Şeker’in cezasını eksik bulduğunu açıklayan Mübeyyen Güner, “O cezaya itiraz etmiştik. sonuna kadar davanın arkasındayız. Kadir durum yerinde tamamen tesadüfen bulunmuyor. Kadına baskı değil. Bahşedilen ceza ise ödüldü. Kadir’in hayalleri yok, bizim hayallerimiz gitti. İki tane daha çocuğum var, onların önünü açamıyorum. Mağdur olan biziz, işimden, evimden oldum, çocuğum eğitimini yarım bıraktı. Adalete güveniyorum. Adaletin kestiği parmak acımaz. Sabırla bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.