Kahreden ölüm! 2 yaşındaki çocuk, üzerine çıktığı sandalyeyle birlikte balkondan düştü

Kahreden ölüm! 2 yaşındaki çocuk, üzerine çıktığı sandalyeyle birlikte balkondan düştü

Dün saat 11.00 sıralarında Kağıthane Harmantepe Mahallesi’nde edinilen bilgiye göre sabahleyin saatlerinde anne İlknur A. temizleme yaptığı esnada 2.5 yaşındaki kızı Hira Ar balkona çıktı.

HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Küçük kız o esnada balkon duvarında asılı olan sandalyeye çıkmak istedi. Dengesini kaybeden Hira Ar sandalyeyle birlikte 2. kattan aşağıya düştü. Başından yaralanan küçük kızın yanında sesleri duyan Ferdi Sakin ve Tayfur Muslugil geldi. Anında yoldan araç çeviren iki vatandaş, minik kızı özel bir hastaneye götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Hira Ar, ambulansla kaldırıldığı Sarıyer Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Minik kız yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Küçük kızın ölümünün peşinde ise mahalleli büyük endişe yaşadı.

İstanbul'da kahreden olay: 2 buçuk yaşındaki kız çocuğu balkondan düşerek hayatını kaybetti

“ANNESİ ÇIĞLIK ATIYORDU”

Balkondan düşen çocuğu hastaneye götüren Ferdi Uysal, “Ben 3 bina yanda oturuyorum, evde yatıyordum çat diye bir ses duydum. Biri düştü illaki dedim hanımla beraber merdivenden indik derhal. Kapıdan çıkınca baktım arkadaşlar burada çocuğu kucaklarına almışlardı. Annesi çığlık atıyordu, çocuğa baktım çenesi kitlenmişti. Çocuk Tayfur’un kucağındaydı, Tayfur’la beraber nefesini açtık çocuğun. Hemencecik bir otomobil durdurduk yoldan 4 dakikada hastaneye götürdük anında. Orada ivedi alana aldılar çocuğu sonra ambulansla Seyrantepe’ye götürdüler. En son duyduğumuza kadar doktor beyin kanaması devam ederse bıkkınlık olur demiş. Babasını aradık henüz ameliyata almışlar. Annesi balkonun kapısını kapatmayı unuttuğu için çığlık atıyordu, balkona çıkmış çocuk oradan da altında düşmüş. Annesi de o sırada odada temizlik yapıyormuş” dedi.

İstanbul'da kahreden olay: 2 buçuk yaşındaki kız çocuğu balkondan düşerek hayatını kaybetti

EKİPLER ÇALIŞMA BAŞLATTI

Diğer bir yurttaş Tayfur Muslugil ise, “Bir ses duyup uyandım. ansızın ses gelince camdan baktım çocuk yerde yatıyordu. Çocuğu görünce anında apar topar aşağıya indim. O hemen olan panikle ambulansı da beklemek istemediğimiz için yoldan geçen bir abimizin arabasına bindirdik ve hastaneye götürdük. Biz de elimizden geldiği dek destek verdik, gerisi Allah’a kaldı. İnşallah iyi olur” diye konuştu. Polis ekipleri ise olayla ilgili egzersiz başlattı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.