Karamollaoğlu’ndan

Karamollaoğlu'ndan

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İzmir Konak’taki 8. Klasik İlçe Kongresi’nde tavır yaptı. İktidarın politikalarını eleştiren Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin CHP ile 6’lı masada bir araya gelmesine yönelik yapılan eleştirilere de tepki gösterdi.

“O VAKIT BELKİ UYANIRLAR”

Geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve arkadaşlarının “Bir ülkenin yönetimiyle ilgili prensipleri” ile ilgili sözlerini andıran Karamollaoğlu, “Bugün söyledikleriyle ne dek çeliştiğini görelim. İnsanlar bu kadar çelişkinin içine girerlerse pusulayı kaybetmiş demektir. Ülkeyi yönetemezler. Prensipleri kalmamış. Bir tane hedefleri var. Ne pahasına olursa olsun iktidarda kalabilmek. Milletin rahat, kolaylık içinde olması, bu ülkenin problemlerini çözmesi, dünyaya örnek bir uygarlık yapı etmesi bu arkadaşlarımızın gündeminde değil. Yalnızca düşmanlaştırarak kendilerinin oylarını artırma gibi bir politikaları var böylece. Bunun için bilhassa Sayın Cumhurbaşkanına, bundan 10-15 sene önce söylediklerini bir defa daha dinlemelerini rica ediyorum. O vakit belki uyanırlar” dedi.

“50 YILDIR İDEALİST PRENSİPLERE SAHİBİZ”

“Biz farklıyız” diye sürekli Karamollaoğlu, “Biz 50 yıldır çok sağlam, çok idealist prensiplere sahibiz. O gün ne düşünüyorsak, bugün aynı şeyleri düşünüyor, benzer ideallerle hareket ediyoruz. Fedakarlık gerçekleştirmek bizim en büyük özelliğimiz” ifadelerini kullandı.

“BİRİLERİ ‘ERBAKAN ÖĞRETMEN YAŞASAYDI SİZİ LANETLERDİ’ DİYOR”

Altılı Masa görüşmeleriyle ilgili açıklamalarını sürdüren Karamollaoğlu, “Bugün ara sıra arkadaşlarımız çıkıyor, ‘Bu CHP ile ne işiniz var, bu altılı masada ne işiniz var, Erbakan hoca hayatta olsaydı sizi lanetlerdi’ diyor. Hadi oradan iki yüzlü! Nasıl görmüyorsun sen böyle bir gerçeği. Biz prensiplerimizden taviz vermeyiz. Uzlaşmayı da biliriz. Her iş an be an gerçekleşir” diye konuştu.

“NEYE İHTİYACIMIZ VARSA ONUN İÇİN KOLLARI SIVAYACAĞIZ”

İktidara yönelik eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu, “Şu Anda biz, uçak inip kalkmayan hava alanları inşa ediyoruz. Hakikaten Allah’tan korkmak icap eder. Yap-işlet-devret modeliyle öyle hava alanları inşa etmişiz fakat, haftada bir uçak inip kalkıyor. Oranın parası her gün yüzlerce uçağın inip kalkmasını gerektiriyor. asgari senede 1 milyon insanın taşınmasını gerektiriyor lakin böylece bir yolcu kapasitesi yok. Memleket meselelerine bu dek bigane kalınarak problemleri düzeltemeyiz. Allah nasip eder de bize bir yetki verildiğinde, o zaman biz Türkiye’de ülkemizi ayağa kaldıracak, üretime dayalı neye ihtiyacımız varsa onun için kolları sıvayacağız” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.