Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a saldırı sonrası 9 şüpheli gözaltında

Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'a saldırı sonrası 9 şüpheli gözaltında

Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, geçtiğimiz hafta Kartal Orhantepe Mahallesi’ndeki evinin önünde motosikletli iki kişi göre saldırıya uğradı. Sarıtaş, saldırıdan büyük yaralar almadan kurtuldu.

BAKAN SOYLU VE VALİ “GEÇMİŞ OLSUN” DİLEKLERİNDE BULUNDU

Alevi Vakıfları Federasyonu saldırıyı kınayan bir izah etme yaptı. Metinde, “Alevi kurumlarını sindirmeye, korkutmaya karşın bu nesil saldırıları kınıyoruz” denildi. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ise Sarıtaş’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Selami Sarıtaş’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Yerlikaya, “Muharrem ayında birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize kastedenler hukuk önünde katiyen cezasız kalmayacak.” dedi.

Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'a saldırı sonrası 9 şüpheli gözaltında

16 ADRESE BENZEŞEN ZAMANLI IŞLEM, 9 KİŞİ GÖZALTINDA

Bugünse saldırıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı ve 9 kişi gözaltına alındı. 16 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda bir pompalı tüfek ve olayda kullanılan motosiklet ele geçirildi.

Son Dakika: Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a saldırıyla ilgili 9 birey gözaltına alındı.

“SÜREKLİ YUMRUK ATARAK DARBETTİLER”

Sarıtaş, saldırıyı şu sözlerle anlatmıştı: “Motosikletli karşı yönden geldi. Süratim yavaştı. Motosikletli önüme kırdı. Ben de durmak zorunda kaldım. Bana bir şey soracaklar zannettim. 2 kişilerdi. Öndeki kasklı, arka kapüşonlu ve maskeliydi. Arkadaki indi yanıma geldi. ’15 numara neresi?’ diye sordular. Ben de geride kaldığını söyledim. Camım yarıya kadar açıktı. Sonra bana hakaret, küfür ederek yumruk atmaya başladı. Kapıyı açmaya çalıştı. Açamadı kapıyı. Sonradan bir arbede yaşandı. 3-4 dakika sürdü. Ben kendimi tabi koltuğa atarak ayaklarımla kendimi savunmaya çalıştım. Bana sürekli yumruk atarak darbediyordu. Ben de yaralandım. Vasıta durunca bir zaman daha hengâme devam etti. Aracın kornasına sürekli basılı tuttum. O sırada motosikletten inmeyen kişinin yanına artan bir şekilde motora binip gittiler. Yas günlerimizde bu cins olaylar hoş olmuyor. Bizim birliğimizi dirliğimizi zedelemeye çalışan sağduyuyla bu tür insanlara fırsat vermeyeceğiz”

CEMEVLERİNE YÖNELİK KARANLIK PROVOKASYON

Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da yer alan 3 öbür cemevine de provokatif saldırılar düzenlenmişti. Olaylarla ilgili gözaltılar yapılırken İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, “Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar yapılmış ve eski Türkiye’nin etap izlerine rastlanılmıştır. Bilgiler, yargıya intikal ettirilerek bu planlı provokasyon en ağır şekilde cezalandırılacaktır.” demişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir