Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a saldırıyla ilgili 4 kişi cezaevine gönderildi

Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'a saldırıyla ilgili 4 kişi cezaevine gönderildi

Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, 5 Ağustos’ta Kartal’daki evinin önünde motosikletli 2 kişinin saldırısına uğradı. Olayla ilgili derhal inceleme başlatıldı. Başlatılan incelemede olayı gerçekleştiren şahısların S.G.(36) ile A.Y. (30) olduğu saptandı.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ

Şüphelilerden A.Y’yi gözaltına alan polis, şüphelinin ifadesine başvurdu. A.Y.’nin verdiği ifadenin peşinde soruşturmayı derinleştiren polis, saldırıyı Sarıtaş’la aynı derneğe üye olan ve Sarıtaş ile husumeti bulunduğu belirlenen N.D.’nin azmettirdiği ortaya çıkardı.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

N.D., Sarıtaş’a hücum düzenlenmesi için M.D. (41) isimli kişiden takviye istedi. Bunun üstüne M.D. ise M.F. isimli kişiye giderek konuyu anlattı. M.F., M.D.’nin ricası üzerine S.G. ve A.Y.’ye hamle talimatı verdi. Polis ekipleri, incelemenin arkasından azmettirici N.D. ile birlikte takviye ve yataklık yaptıkları saptama edilen M.D., M. F., B.S. (35), B.E. (32), E.Y. (36), S.A. (36) ve R.O.İ.’yi (39) gözaltına aldı.

SALDIRIYLA İLGİLİ 4 KİŞİ TUTUKLANDI

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin peşinde adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 9 kişiden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 5’i de adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir