Katar, Dünya Kupası için ülkelerine gelecek taraftarları cinsel ilişki konusunda uyardı

Katar, Dünya Kupası için ülkelerine gelecek taraftarları cinsel ilişki konusunda uyardı

Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası öncesi yetkililer, tek gecelik ilişkiye girenlerin 7 yıla dek hapis cezasına çarptırabileceği konusunda taraftarları uyardı.

KATAR ESNEKLİK GÖSTERMEYECEK

Taraftarların izdivaç dışı cinsel ilişki ve alkol konusunda fazla özenli olması gerektiğini belirten FIFA yetkilileri, Katar’ın kurallarda hiçbir elastikiyet göstermeyeceği konusunda uyarılarda bulundu.

“BU TURNUVADA TEK GECELİK İLİŞKİLER OLMAYACAK”

İngiliz basınına açıklamalarda bulunan bir polis yetkilisi, “Eşinizle birlikte gelmiyorsanız, cinsel ilişki bu turnuvada menü haricen. Bu turnuvada elbette tek gecelik ilişkiler olmayacak. Parti falan yapılamayacak. Hapishanede mahsur kalma riskini almak istemiyorlarsa, herkes aklını başına almalı. Bu yılki Dünya Kupası’nda ilk önce cinsel ilişki yasağı var. Taraftarların hazırlıklı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Dünya Kupası tarihindeki ilk cinsel ilişki yasağı! Katar taraftarları açık açık uyardıNasser al-Khater

7 YILA DEĞIN HAPİS CEZASI VAR

Turnuvanın yapılacağı Katar’da izdivaç dışı cinsel ilişki ve eşcinsellik yasa dışı kabul ediliyor ve 7 yıla dek hapis cezasına çarptırılıyor. Sözcü’nün haberine göre, FIFA, turnuvaya “cümbür cemaat davetlidir” dedi, fakat durumun böyle olmadığı konusunda çoğalan bir endişe var. Halihazırda, öbür soyadlarına sahip taraftarların otel odalarını ayırtmasının ve paylaşılmasının engellendiğine dair şikayetler bulunuyor.

“BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE YERİ YOK”

Katar’daki 2022 Dünya Kupası’nın CEO’su Nasser al-Khater eleştiriler hakkında, “Her bir taraftarın güvenliği bizim için çok önemlidir. Fakat açık alandaki düşkünlükler hoş karşılanmaz. Bu bizim kültürümüzde yok ve bu herkes için geçerli.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.