Katarakt ameliyatı için hastaneye gitti! Operasyon sonrası kör olduğunu iddia etti

Katarakt ameliyatı için hastaneye gitti! Operasyon sonrası kör olduğunu iddia etti

Merkez Defne ilçesine alt Turunçlu Mahallesi’nde ikamet eden Ali Kirmit (72), 4 Nisan’da sağ gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e katarakt ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Ancak Antakya’daki Özel Hayat Tıp Cerrahi Merkezi’nde iki kez katarakt ameliyatı olan Ali Kirmit sağ gözünü kaybetti.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

“AMELİYATTAN SONRA GÖZÜM GÖRMEZ OLDU”

Ameliyattan sonradan hastaneye denetleme amaçlı gittiklerini bildiren Kirmit, “Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ilgili hiçbir netice çıkmadı. 15 gün sonra başka bir hastaneye ve başka bir doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün görme yetisini kaybettiğiydi. Bir önceki ameliyatı yapan doktorlar bana bir işlem daha yapmamız gerektiğini açıklama ettiler. Bu doktorlardan bir adam başına gözümün bu ikinci operasyondan daha sonra yüzde 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana bahşedilen yüzde 95 oranından bu ameliyat ardından sıfırla çıktık. Biz bu arada çoğu hastane ve doktora gittik ama bir netice alamadık. Gittiğimiz bütün doktorlar ‘bu göz bundan böyle görmez’ dedi ve bizi geri gönderdi. Daha önce gözüm görüyordu, ameliyattan sonradan gözüm görmez oldu” dedi.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

“YAPILAN IŞLEM BAŞARISIZ GEÇTİ”

Özcan Kirmit de, babasının operasyondan sonra hiçbir şekilde göremediğini ifade etti. Hastane sürecini anlatan Özcan Kirmit, “Babamı 4 Nisan 2022 tarihinde Hatay Devlet Hastanesine göz polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın katarakt ameliyatına ihtiyacı olduğunu açıklama ettiler. Bunun üzerine hastanede ameliyat sırasının 2 ay gibi uzun bir vakit olduğunu bize ilettiler. Özel bir hastaneye götürdüğümüz babama işlem yapıldı. Burada yapılan operasyon başarısız geçti. 15 gün baştan başa babamı kontrole götürdüm. Babamı ara sıra de Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesine de denetleme amaçlı götürdük. Ameliyatı yapan doktor operasyonun başarısız geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını açıklama etti. Biz o günden sonra diğer hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü için bundan böyle geri dönüşü olmayacağını bize söylediler” diye konuştu.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

“BABAM ŞU LAHZA KÖR, BİZE YARDIMCI OLUN”

İlk ameliyatı yapan doktorun özel hastanede çalışan iki doktor arkadaşıyla birlikte kendilerine ikinci bir ameliyat gerektiğini söylediğini ifade eden Kirmit, “Biz de babamın gözü için iyi olacaksa operasyonu kabul ettik. İkinci operasyondan daha sonra 15 gün baştan başa gözün görmediğini, operasyonun da başarısız geçtiğini bize bildirdiler. Biz de Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır devam ediyor. Bu işlem yapılmadan önce babamın sıkıntılı gözü yakını görebiliyordu, uzağı da gözlük yardımıyla görebiliyordu. Önceleri vasıta kullanabiliyordu, şu anda vasıta kullanamıyor. Sosyal hayatında da kısıtlama oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu an kör, bize yardımcı olun” diye konuştu.

Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu an bir yorumlama yapmayacaklarını bildirdi.

Katarakt ameliyatı için gittiği hastanede gözünü kaybetti

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir