Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat mahkemede konuştu: Yaptığım çocukça bir şeydi

Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat mahkemede konuştu: Yaptığım çocukça bir şeydi

Muratpaşa ilçesinde Ferudun Alkan’ın eşi Melek Alkan, boşanma kararı aldı. Kararın peşinde evden ayrılan bayan, babası Metin Kabakçı’nın evine gitti. Ferudun Alkan, 21 Kasım 2020’de kayınpederinin evini kurşunladı. Aile şikayetçi olurken, Ferudun Alkan’a 45 gün uzaklaştırma cezası verildi.

“SOSYAL HİZMETLERDEN GELİYORUZ” DİYEREK ZEHİRLİ BAKLAVA VERDİLER

Uzaklaştırma cezası sonrası 27 Kasım’da Metin Kabakçı’nın evinin kapısını, bir bayan ile erkek çaldı. Sosyal Hizmetler’den geldiklerini ve erzak getirdiklerini söyleyen 2 birey, eve girdi. Melek Alkan’ın ailesiyle uzun zaman sohbet eden 2 birey, yanlarında getirdikleri kutudaki baklavayı da ikram etti. Metin Kabakçı’nın baklavayı yemesinin peşinde 2 birey, evden ayrıldı. Kısa zaman sonra Metin Kabakçı, fenalaşarak yere düştü. İhbarla gelen sağlık durumu ekipleri, ilk müdahalenin arkasından Metin Kabakçı’yı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat: Yaptığım çocukça bir şeydi

3 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Yapılan ilk tetkikler sonucunda zehirlendiği ortaya çıkan Metin Kabakçı, yoğun bakımda tedaviye alındı. Polis ekipleri, soruşturma dahilinde evdekilerin ifadesini aldı. Eve gelen iki kişiden şüphelenen ve araştırmasını derinleştiren Muratpaşa İlçe Güvenlik Müdürlüğü Suç Araştırma ekipleri, zehirli baklavayı güvey Ferudun Alkan’ın yolladığını belirledi. Eve sosyal hizmetler görevlisi gibi gelip, baklavayı ikram eden Osman G. ve Melike E. ile Ferudun Alkan gözaltına alındı. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan 3 güvenilmez, ‘öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Ferudun Alkan tutuklanırken, arkadaşı oldukları açıklanmış Osman G. ve Melike E. adli kontrolle özgür kaldı.

40’AR YILA DEK HAPİS CEZASI İSTENDİ

Ferudun Alkan ve kendisine takviye ettikleri öne sürülen tutuksuz sanıklar Melike E. ve Osman G. hakkında ‘tasarlayarak öldürmeye girişim’ suçundan hazırlanan iddianame, Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. 3 davalı hakkında 40’ar yıla kadar hapis cezası istendi.

Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat: Yaptığım çocukça bir şeydi

“YAPTIĞIM ŞEY ÇOCUKÇAYDI”

Bugün Antalya 4. Ağır Canice Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ferudun Alkan ve Melike E. SEGBİS aracılığıyla katıldı. Salonda taraf avukatları hazır bulundu. Ferudun Alkan, baklavanın zehirli olmadığını iddia etti. Eşiyle tartıştıklarını ve eşinin baba evine gittiğini aktaran Alkan, kayınpederinin evinin önünde araçta uzun vakit beklediğini söyledi. Ferudun Alkan, “Eşimle tartıştık ondan farklı kalamadım çocuk gibi ağlıyordum, kayınpederim azıcık uzaklaşmamı istedi. Eniştem o ilacı vermişti ben içtim, insanı çocuk gibi yapıyordu. Tadında yalnızca acılık vardı. Ben de baklava aldım ve o ilacı döktüm. Konuşup eşimi alıp gitmek istedim. Fakat ilacın etkisi olmadı. Eşimi alıp gitmek istedim, baktım evden çıkmadılar ben de eve gittim. Sonraki gün karakolda kayınpederimin hastanede olduğunu öğrendim. Yaptığım şey çocukça bir şeydi” dedi.

Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat: Yaptığım çocukça bir şeydi

“KİMSEYİ ÖLDÜRME KASTIM YOKTU'”

Denizli’de apart işlettiğini aktaran Ferudun Alkan, “Melike aparta gelip gidiyordu, onu pek tanıyorum. Osman da kendi arkadaşımdı. ‘Gidin kendinizi memur psikolog olarak tanıtın’ dedim. Baklavanın üzerine tozu attığımı kim fark etti hatırlamıyorum. Kimseyi öldürme kastım yoktu. Sadece eşimi sakinleştirir, alıp götürmek istedim. Eşime daha önce o tozdan vermedim. Ben her şeyi yaparım fakat kimseyi zehirleyemem” diye konuştu.

Sanık Melike E. ise 7 yaşında bir oğlu olduğunu ve eşinden ayrıldığını belirtti. Ferudun Alkan’ın yuvası yıkılmasın diye yardım etmek istediğini aktaran Melike E., “Ferudun 4 çocuklu, eşinden ayrılmak istemediği için yola çıktık. Öldürmeye girişim yoktu. Baklavanın üstüne dökülen ilacın öldürücü olmadığını biliyordum, ben de arabadayken baklavadan bir dilim yedim” dedi.

Duruşma 1 Temmuz’a ertelendi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.