Kayserispor, anlaşma sağladığı Çağdaş Atan için imza töreni düzenledi

Kayserispor, anlaşma sağladığı Çağdaş Atan için imza töreni düzenledi

Kayserispor’da Hikmet Karaman’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Çağdaş Atan getirildi. Sarı-kırmızılı kulüp genç öğretmen kendisi için düzenlenen imza töreninde 1+1 takvim imza attı.

“FİNALE YÜKSELMEK BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR GURURDU”

İmza törenine katılan kulüp başkanı Berna Gözbaşı, başkanlık serüveninde üçüncü seneye geldiklerini söyledi. Gözbaşı, uzun yıllar daha sonra Türkiye Kupası finali oynadıklarını belirterek, “Geçtiğimiz sezon keza ligde ayrıca Türkiye Kupası’nda yarıştık. Kupaya verdiğimiz önemle ligde ikinci sanki azıcık geriye düştük ve sonucunda final oynadık. Şehrimiz namına 14 yıl sonra finale yükselmek bizim için büyük bir gururdu. Gönül istiyor ama tekrar kupa finallerini, birincil 5’i hedefleyelim lakin bu ekonomik şartlarda kulübümüzün de ayakta ve hayatta kalması ağır basıyor. O yüzden sportif galibiyet hedefinden hiçbir vakit vazgeçmeyeceğiz ama bir taraftan da bunun uğruna kulübün geleceğini imha etmek istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BEN KOLAY OLANI SEÇMEDİM”

Mevcut çalıştırıcının sözleşmesi bittiği için teknik direktör arayışına girdiklerini vurgulayan Gözbaşı,”Bir hocamızla anlaştık lakin transfer noktasında daha sonra düşünce ayrılığı olduğu için başlayamadık. daha sonra Çağdaş hocamla bir araya geldik. Bütün bu krizlerde iyi olan şey, Allah’tan kurulu bir kadromuz var. Eksikler olabilir lakin birçok kulübe kadar hazırlanmış bir kadromuz var. Kendisi bize halihazırdaki kadromuzla ilgili düşüncelerini anlattı. Fazla da güzel bir sunum yaptı çünkü epey bir hocayla görüştüm. Sunumu etkileyiciydi. Ben de kulübümüzün durumunu açık yüreklilikle söyledim. Kendisi de zaten bunu bile bile ve görerek geldiğini söyledi ve hatta ‘Hayallerimiz bütçelerden büyük.’ diyerek gönüllerimizi fethetti. Bu engebeli süreçte kendisine başarılar diliyorum. Bundan Böyle bu siklet benim tek başıma kaldırabileceğimden çok daha ağır bir noktaya geldi. Kolay olan benden öncekiler gibi krizi görünce ben oynamıyorum deyip bırakıp gitmek. Ben kolay olanı seçmedim. İnşallah hocamla bu sezon önce hayatta kalma, daha sonra da yine hoş maçlar, güzel oyunlar…” dedi.

“HAYALLERİMİZ BÜTÇELERDEN BÜYÜK”

Teknik direktör Atan da kulüp başkanı Berna Gözbaşı ile görüşerek sunumlarını yaptıklarını dile getirdi.
Çalışmaya inanan antrenör olduklarını anlatan Atan, “Oyunumuzu ve hayalimizi anlattık. ‘Hayallerimiz bütçelerden büyük.’ derken de biz defalarca futbolda oyunun gücüne inandık. Oyunun, oyuncuların değerini, kulübün marka değerini artıracağına inanıyoruz. Bizler genç cins metot antrenörleriyiz. Çalışmaya inanan antrenörleriz. O yüzden hiçbir zaman oyunu, oyuncu üzerinden okumayız.” ifadelerini kullandı.

“KENDİMİZE VE OYUNCULARA OLAN İNANCIMIZ TAM”

Atan, altyapıyla koordineli çalışacaklarını belirterek, “Fazla bütçeli, yüksek rakamlı oyunculardan ziyade belirlenmiş bir sistemin içerisinde elimizdeki mevcut kadroyla da hatta değerlerini artırarak, hem akademiyle beraber çalışarak… Kendimize görev olarak her sene çalıştığımız kulübe bir iki genç oyuncuyu kazandırmak istiyoruz. Kulüplerimiz artık satın alarak yaşayamazlar, satmamız gerekiyor. Bunu ticarete dönüştürmemiz gerekiyor. Bunlar çağdaş futbolun gereklilikleri. Biz altyapıyla koordineli şekilde çalışıp dediğimiz gibi zinde bir oyun, sahada bunları daha önce başardık.

“YIL SONUNDA SICACIK ŞEKİLDE GEMİYİ YANAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Önde baskı yapan, topa sahip olan, Kayseri halkının kibir duyacağı bir futbol oynayarak elimizdeki oyuncuların market değerini artırıp kulübümüzün bu sezon bu önemli çaba yılında, yıl sonunda bakimli şekilde gemiyi yanaştırmak istiyoruz. Kendimize ve oyunculara olan inancımız bütün. Biz fazla çalışarak, bir oyun ortaya koyarak ayrıca oyuncuların market değerini artıracağız hem de rekabetçi yapıdan uzaklaştırmadan kulübümüzün ligde rahat bir konumda seyretmesini sağlayacağız.” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.