Kılıçdaroğlu: Gazeteciler hapiste, uyuşturucu baronları dışarıda! O baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakacağım

Kılıçdaroğlu: Gazeteciler hapiste, uyuşturucu baronları dışarıda! O baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de Kültürpark Celal Atik Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Aza Katılım Töreni’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin direktifler yaparak vaatlerde bulundu.

“BİRLİKTE OLURSAK ZINDE OLACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, konuşmasında, “Bürokratlara bir çağrı yaptım, ‘Yanlışın altına imza atmayın’ diye, ‘Kul hakkı yiyenlerden taraf olmayın, adaleti savunun, yasalara yerinde davrandığınız sürece sizin yanınızda olacağız, endişelenmeyin’ dedim. Bu kapsamda aramızda bulunan 17 imam kardeşime içten teşekkür ediyorum. Onlardan sadece bir şey istiyorum; kul hakkı yiyenlerden uzakta olsunlar. Biz adaleti, beraberliği, kadın-erkek eşitliğini savunuyoruz. Birlikte olursak zinde olacağız. Daima birlikte Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız. Karamsarlığa kapılmaya hakkımız yok. Mademki en zorlama koşullarda bu ülkeye bağımsızlığı getirdik o vakit şimdi beraber çaba edeceğiz. Bu ülkeye huzuru barışı kardeşliği getirinceye dek beraber olacağız” açıklamalarında bulundu.

İzmir'de konuşan Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakırım

“CHP’Lİ EDINMEK SIRADAN BİR OLAY DEĞİLDİR”

CHP’ye katılmanın yeni sorumluluklar üstlenmek anlamına geldiğini dile getiren Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık CHP üyesi sıradan bir birey değildir. Partisini, halkı bilecek. Her sorunun nasıl çözüleceğini büyük bir katlanma, uyarı ve bilgiyle karşısına aktaracak. CHP’li olmak banal bir durum değildir. CHP’li almak Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdiği Kurtuluş Savaşı’nın, bağımsızlığın ardından durmak demektir. CHP’li elde etmek aramak hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi yapı etmek demektir. CHP’li almak demek İstanbul Sözleşmesi’ni bir hafta içinde yeniden yürürlüğe hazırlamak aramak, işsizlikle uğraş etmek, herkesin inancına, hayat tarzına saygılı almak, bilmediğimiz bir köyde bir insan bir dram yaşıyorsa o yaşanan dramı içselleştirmek, 85 milyon insanın gülümseyen olmasını müdafaa etmek demektir.”

İzmir'de konuşan Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakırım

“KAİNAT YARGI ÜZERİNE İNŞA EDİLMİŞTİR”

Kainatın yargi üzerine yapı edildiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Hayatın herhangi bir evresinde ister bakkalda ister fabrikada ister tarlada çalışın bu ülkenin insanları huzuru yargı ediyor. Yoksulluğu yargı etmiyor. Hakça bölüşmeyi, beraber ve birlikte olmayı yargı ediyor. Biri yer biri bakarsa kıyametin ondan kopacağını atalarımız bize söyledi. CHP’li edinmek aramak kazanç dağılımında eşitlik demektir. CHP’li elde etmek seslenmek adaletten yana söylev takınmak demektir. Kainat yargi üstüne inşa edilmiştir. Adaletsizliğe aleyhinde duracağız. Sınava girip derece bölge, sözlü sınavda elenen tüm o gençlerin hakkını hukukunu sonuna kadar savunacağız. Biz siyaseti millet için yapıyoruz, bir avuç yandaş için değil. Tüm haksızlıklara karşı uğraş edeceğiz. Üniversiteyi bitirmiş, doktora yapmış hala iş arıyor. Birileri 5-6 yerden maaş alırken birleri iş bulamıyorsa oturup düşünmeniz gerekli” dedi.

İzmir'de konuşan Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakırım

“BURUNLARINDAN GETİRMEZSEM SİYASETİ BIRAKIRIM”

Partiye yeni katılan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, “Yeni katılan arkadaşlar bundan böyle bilmeliler ki CHP’li olmak bayağı bir durum değildir, mesuliyet üstlenmek demektir. CHP’li olmak kolay bir meslek değildir, güç bir iştir. CHP’li edinmek aramak Yozgat’ın kokulu mercimeği varken, dışarıdan ithal etmemek demektir. Kendi çiftçisini teşvik etmek, üretmesi için her türlü çabayı kullanmak demektir. Beşli çetelere devleti teslim etmemek demektir. Ülkemizde milyonlarca kişi işsizken, anneler babalar dertlenirken, eğer siz milyonlarca göçmene kapılarınızı açıyorsanız, Türkiye’nin sınırlarını yolgeçen hanına döndürüyorsanız buna karşı durmak hepimizin görevidir. Sınır namustur, nasıl oluyor da yolgeçen hanına dönüyor? Nasıl oluyor da uyuşturucu baronları istedikleri gibi bu ülkede beygir koşturuyor? Gazeteciler, yazarlar, 90 yaşında olanlar hapiste, uyuşturucu baronları dışarıda. O uyuşturucu baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakacağım. Bu uğraş yargı mücadelesidir. Bugün geldiğimiz noktada, ‘CHP’ye katılın’ dedim. Birileri hakkı, hukuku ihlal ediyor, birileri haramla besleniyor. Helal lokma yemek istiyorsanız bize katılın” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Gazeteciler hapiste, uyuşturucu baronları dışarıda! O baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakacağım

“SELLER GİBİ AKACAĞIM”

Türkiye’nin ikinci yüzyıla adım attığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “İkinci yüzyılda demokrasimizi, Cumhuriyet’imizi taçlandıracağız. Herkesin özgürce gezdiği, karnının doyduğu, kadın ve erkeğin eşit olduğu, kadına şiddetin asla affedilmediği bir Türkiye. Birlikte mücadele edeceğiz. Var mısınız? Mücadelemiz kutlu olsun. Bu mücadele Türkiye’nin itibarının sağlanması mücadelesidir. Bu uğraş devleti yönetenlerin ülke ülke dolaşıp para dilenmemesi demektir. Daha yolun başındayız. Adalet yürüyüşü daha bitmedi. Seller gibi akacağım, seller gibi” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.