Kılıçdaroğlu iktidara geldiklerinde çiftçilere ücretsiz elektrik, ÖTV ve KDV’siz mazot verileceğini açıkladı

Kılıçdaroğlu iktidara geldiklerinde çiftçilere ücretsiz elektrik, ÖTV ve KDV'siz mazot verileceğini açıkladı

Cumhuriyet Irk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde 3 gün sürecek programları için İzmir’e gitti. Kılıçdaroğlu, bugün ise Tire ilçesindeki programının ardındaki ‘Çiftlik Sahibi Buluşmaları’ çerçevesinde Ödemiş’e geldi.

“SİZİ BU MİLLETİN EFENDİSİ YAPACAĞIM”

Ödemiş Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçinin derdini bildiklerini ve Türkiye’deki tüm çiftçilerin aynı sıkıntıları yaşadığını belirterek, “Size sözüm var. Sizi bu milletin efendisi yapacağım. Alın teri döken, günü 24 saati çalışan, biz evlerimizde otururken çalışan sizler, milletin efendisi olmayacak da kim olacak? Sizler ürettiğiniz süre bizim karnımız doyacak. Biz her şeyi dıştan alıyoruz. Bu ülkenin topraklarında ihtiyacımız olan ürünlerin tamamını üretmek mümkün. Yaptığınız iş fazla değerlidir. İnsanlık olarak günde iki kez karnınızı doyurmak zorundayız, bunu da yapan sizsiniz. Siyaset kurumu bunun değerini bilmiyorsa o siyaset kurumu batsın” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan çiftçilere: 'Sizi bu milletin efendisi yapacağım'

“ÇİFTÇİ ZARAR EDERSE TÜRKİYE ZARAR EDER”

İktidara gelmeleri halinde çiftçiler için yapacakları projelerden de bahseden Kılıçdaroğlu, “İktidar olduğumuzda çiftçilerin kredilerin faizlerini sileceğiz. Sizin bir nefes alıp rahatlamanız gerekli. Hangi çiftlik sahibi neyi ekecek, neyi biçecek bunu planlayacağız. Hiçbir çiftlik sahibi hasar etmeyecek. Çiftçi zarar ederse Türkiye hasar eder. Sizi asla hasar ettirmeyeceğiz. Çiftçinin maliyetini ve karını bilerek, yeni taban fiyatla beraber hiçbir çiftlik sahibi taban fiyatın altına düşmeyecek. Afetlere karşısında çiftçinin zararını karşılayacağız. Traktörünüz, hayvanınız asla haczedilmeyecek. Bunu da kaldıracağız. Akaryakıt konusu da manâlı Şehirde yaşayan biri mazota zam geldiğinde isterse arabasını kullanmayabilir fakat çiftlik sahibi tarlasını sürmek için mecburen kullanacak. Bunun için çiftçiye düşük bedelle akaryakıt satacağız. ÖTV ve KDV olmayacak. Çiftçiye desteği vereceğiz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan çiftçilere: 'Sizi bu milletin efendisi yapacağım'

“HER YIL MİLLİ GELİRİN YÜZDE 1’İ ORANINDA SİZE PAY VERECEĞİZ”

Tarım Kanunu’nun 21. maddesinde çiftçiye milli gelirin yüzde 1’i oranında özendirme verilir ifadesinin yer aldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bugüne dek çiftçiye bu teşvik bütün anlamıyla verilmedi. Çiftçinin bu hükümetlerden alacağı 273 milyar TL var. Bu size ödenmedi. Biz bunun da sözünü veriyoruz. Her yıl ulusal gelirin yüzde 1’i oranında size pay vereceğiz. Çiftçi birlikleri de bunu denetleyecek. Güneş enerjisiyle elektrik üreterek çiftçiye elektriği bedava vereceğiz. Önde doğuda 6 ille başlayacağız, daha sonra bütün Türkiye’ye yayacağız. Nerede çiftçi çalışıyorsa kırsal kesimin her uygun hayvancılık yapanlar için baytar, toprakla uğraşıyorsa ziraat mühendisi. Bütün bunların tamamını ulus görelisi olan veteriner ve ziraat mühendisi yapacak. Bunlar için hiçbir bedel ödemeyeceksiniz. Gençler kırsalda hedeflemek istemiyorlar. Bunu teşvik etmek için kırsalda çalışan gençlerin sosyal emniyet primlerini devlet ödeyecek. Bunu da yapacağız. Alın terinin değerli olduğunu biliyorum. Sandık gelecek, oy kullanmaya gideceksiniz. Söylediklerimi sakın unutmayın. Bizim karnımızı doyuran sizlersiniz. Yalnızca bize güvenin” ifadelerini kullandı.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, de Türkiye’de çiftçiler için daha iyisini yapılmasının olası olduğunu vurgulayarak, “Köylüyü milletin efendisi yapmaya kararlıyız” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan çiftçilere: 'Sizi bu milletin efendisi yapacağım'

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.