Kılıçdaroğlu, Marmaris’teki orman yangınının kontrol altına alınamamasına isyan etti: Bu kadar beceriksiz iktidar görmedim

Kılıçdaroğlu, Marmaris'teki orman yangınının kontrol altına alınamamasına isyan etti: Bu kadar beceriksiz iktidar görmedim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Okumuş Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, Marmaris’teki meydana çıkan orman yangınları üzerinden hükümete yüklendi.

“ÜLKENİN EN DEĞERLİ ARAZİLERİNİ RANTA DÖNÜŞTÜRÜRLER”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: “hemen şimdi sizin seçtiğiniz bir belediye başkanı, yaptığı işlerin bir kısmını size aktardı. Bu alanı söyledi. Bu alanı Sayın Başkan ile birlikte daha önce gezmiştim. Bir kentin yeşilliğe, ağaçlara ihtiyacı var. Ağaçlarda kuşlara ihtiyacı var. O ağaçların aşağı oynayan çocuklara ihtiyacı var. Orada dinlenen yaşlılara ihtiyacı var. Dolasıyla burası bir beton ormanı mı olmalıydı, yoksa Aydınlılar için nefes alınacak bir mekan mı olmalıydı? Ne yaptı, sizin oyunuza başvurdu. Aydınlılara sordu, ne yapalım diye? Onlar, böyle yapmazlar. Onlar ülkenin en kıymetli arazilerini ranta dönüştürürler. Onların ne yaptığını ben mükemmel biliyorum. Ama Aydın’da CHP’li bir belediyenin de ne yaptığını da en iyi Aydınlılar, sizler biliyorsunuz.

“BİZİM YOLUMUZ MUSTAFA KEMAL’İN YOLUDUR”

Eğer, Türkiye’nin de böyle yönetilmesini istiyorsanız, sizin ödediğiniz her kuruş verginin hesabının size verilmesini istiyorsanız; Türkiye’nin en bereketli alanlarının bir beton ormanına dönüşmesini istemiyorsanız yapacağınız tek şey var, bize katılacaksınız. Beraber, birlikte yürüyeceğiz. Bizim yolumuz parlak yoldur, bizim yolumuz Mustafa Kemal’in yoludur. Bizim yolumuz kadın erkek eşitliğini savunanların yoludur. Bizim yolumuz, halktan toplanan her kuruş verginin hesabını halka vermeyi şerefli atama sayanların yoludur. Bizim yolumuz hak, adalet, hukuk yoldur. Hakkı, hukuku, adaleti savunanlarla beraber yürüyeceğiz.

“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUP PEK OY KULLANACAKSINIZ”

Kuvvet şartlardan geçtiğimizi biliyorum. Türkiye’nin önünde önemli engellerin olduğunu da biliyorum. Fakat sizden bir şey istiyorum. Sakın moralinizi bozmayın. Sakın lakin. Sizden istediğim, sandık gelecek önünüze, bugün olur yarın olur; gelecek. Elinizi vicdanınıza koyup, oyu o kadar kullanacaksınız. Çocuklarınız, evlatlarınız, yaşlılarınız için, bayan erkek eşitliği için, çiftçi için… Ne gerekiyorsa… Herkesin hakkının, hukukunun teslim edildiği bir yönetim için oy kullanmanızı istiyorum. Sandığa bu düşüncelerle gitmenizi istiyorum.

“GÜVENDİĞİM TEK ŞEY VAR, BU ÜLKENİN HALKI, İNSANLARI”

Gencecik evlatlarımız var üniversiteyi bitirmiş. Milyonlarca işsizimiz var. Açlığın boyutları düşündüğünüzden çok daha fazla. Tüm dünya yazıyor bunu. Birleşik Milletler raporlarına yansıdı. Türkiye bunu hak etmiyor. Hiçbirimiz adalet etmiyoruz. Tek adam rejimini kabul etmiyoruz ve değiştireceğiz. Kararlıyım ne olursa olsun ne pahasına olursa olsun bu düzeni mutlaka lakin mutlaka değiştireceğiz. Beraber değiştireceğiz. Gözümüzü korkutmaya çalışıyorlar. Tazminat davaları açmaya çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsın, güvendiğim tek şey var, bu ülkenin halkı, insanları. Bu ülkenin insanları için hizmet etmeye baş koyduk. Yolumuz hak, adalet yoludur. Dolasıyla hiçbir gücün aleyhinde katiyen ve katiyen eğilmeyeceğiz. Sevgili Aydınlılar bunu bilmenizi isterim.

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara gece görüşlü helikopter sorusu: Alacak mıyız? Almayacak mıyız?

“BİR ARADA BEREKETİ YENİDEN KEŞFEDECEĞİZ”

Halk Müziği İttifakı’ndan da laf edeyim. Elbette, her birimiz bambaşka partiyiz. Lakin demokrasi, hak, bayan erkek eşitliği, halka hesap verme, Türkiye’nin tekrar inşa edilmesi konusunda hepimiz bir araya geldik. Yüz yıl geçti, ikinci yüzyılın eşiğindeyiz. İkinci yüzyılı, Allah nasip eder, sizler de destek verirseniz Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Güzel bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz. Herkesin rahat içinde yaşadığı bir Türkiye, her evde huzurun, bereketin olduğu bir Türkiye, farklı düşüncelerin özgürce açıklama edildiği bir Türkiye… Esnafın, çiftçinin, sanayicinin, memurun, emeklinin fakirlik, yokluk çekmediği bir Türkiye’yi yapı etmek için bir araya geleceğiz. ve bir arada bereketi bitmiş keşfedeceğiz. Evlerdeki, tarladaki, esnaf dükkanındaki bereketi beraber baştan yaratacağız.

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara gece görüşlü helikopter sorusu: Alacak mıyız? Almayacak mıyız?

“GÜZEL TÜRKİYE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

Emeğimizle, alın terimizle, başkalarına yoksul olmadan, başkalarının önünde diz çökmeden, başkalarına yalvarıp yakarmadan; kendi onurumuzla, bilgimizle, birikimimizle hoş Türkiye’yi her tarafta inşa edeceğiz. Bundan kesin olmanızı isterim.

“KOCA BİR YIL GEÇTİ”

Marmaris’te yangın var. Ormanlarımız yanıyor. Kesin olun, hayatımda bu dek eksik bir iktidar görmedim. 27 buçuk sene kamuda çalıştım. Başbakanlar vardı bu ülkede, Bakanlar vardı. Liyakatli bürokratlar vardı bu ülkede. Yangın çıkacak diye her türlü önlemin alındığını biliyorum. ya geçen yıl ormanlar yandı. Geçen yıl beceriksizlerini bu yıl da aynen sürdürüyorlar. Ormanlar yanıyor, hala gece görüşü olan helikopter alacak mıyız, almayacak mıyız? Koca bir yıl geçti kardeşim ya, koca bir yıl geçti. Kesin olun, bunların yatacak yeri değil. Hepsini halledeceğim. O sarayda oturan zatı muhakkak sizin oylarınızla beraber emekli edeceğiz. Bu memleket zorbalardan kurtulacak.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.