Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda dikkat çeken ifadeler kullandı: Erdoğan perişan vaziyette galiba, maaşına yüzde 40 zam istemiş

Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda dikkat çeken ifadeler kullandı: Erdoğan perişan vaziyette galiba, maaşına yüzde 40 zam istemiş

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasının bir kısmını sosyal ağ hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan maaşına zam istemiş, sözde ücretli rolü oynuyor” notu ile paylaştığı videoda uyarı çeken ifadeler kullandı.

“BU ROLLERİ BIRAKSIN”

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Erdoğan biçare vaziyette galiba. Geçinemiyor illaki o kadar anlaşılıyor. Maaşına yüzde 40.4 oranında zam istemiş. Şunu anlatmak istiyor. ‘O değin fazla zam geldi ama fiyatlara, ben de etkilendim, benim de maaşıma zam olması gerekli. Minimum ücretliye vereceğiz lakin birazcık bana da olması gerekli. Benim durumum da iyi değil’ deyip, yüzde 40.4 zam geliyor. Erdoğan; ücretli rolü oynuyor. Bu rolleri falan bıraksın.”

“BEN SEYRETMEM, O PARAYI GERİ ALACAĞIM”

“Amerikalara nasıl milyon dolarlar transfer ettiklerini biliyoruz.” diyen Kılçdaroğlu, ” Manhattan’da nasıl gökdelenler inşa ettiklerini biliyoruz. Muhammed Ali Clay’in çiftliğini nasıl aldıklarını biliyoruz. Biz bunların tamamını biliyoruz. Bu millete sözümdür. Bu milletten çalınan her kuruşu geri alıp bu millete geri vereceğim bitmiş. Her kuruşu. Bu milletin alın terinden tüyü yarım kalmış yetimin hakkını alacaksın. Gökdelenler yapacaksın, çiftlikler alacaksın, Kılıçdaroğlu seyredecek, yemezler efendim, ben seyretmem. Ben o parayı alacağım. Getireceğim, kendi ülkemin Hazine’sine koyacağım.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.