Kılıçdaroğlu,

Kılıçdaroğlu,

İzmir’de CHP Çiftlik Sahibi Buluşması programında 3 çiftçi bayan da hitabe yapmış, “Hayvancılık öldü. Biz yokuz artık”, “Bu sene 20 dönüm toprağımın 10 dönümünü ekemedim” gibi cümlelerle hükümete karşısında eleştirilerini dile getirmişti. Bu konuşmaların arkasında Tarım ve Orman Bakanlığı devlete ait Twitter hesabından bu eleştirilere cevap vermişti.

BAKANLIK, YAPILAN YARDIM ÖDEMELERİNİ PAYLAŞTI

Söz konusu 3 çiftçiye de yardımda bulunduklarını ifade eden Bakanlık, açıklamasında rakamlarına dek verilen destekleri paylaştı. öte taraftan paylaşım, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de çiftçilerle buluşmasında laf alan üç kadın çiftçimize Bakanlığımız göre verilen destekler ve dile getirdikleri iddialar ile ilgili gerçekler aşağıdaki gibidir” notuyla yayınlandı.

Kemal Kılıçdaroğlu; TÜİK, MEB ve SADAT'ın ardından bu kez de Tarım ve Orman Bakanlığı'na gidecek: Hazırlığınızı yapın

“HAZIRLIĞINIZI YAPIN”

Bakanlığın paylaşımının gerisinde Kılıçdaroğlu da bakanlığa yanıt olarak, “Çiftçi kürsüde derdini anlatıyor, yardım istiyor. Bakanlık çiftçiye “Derdiniz değil, yalan söylüyorsunuz.” diyor. Nasıl kibirli, nasıl üstencil bir dil! Sizin yatacak yeriniz yok. Çiftçinin tokadını yiyeceksiniz! En kısa zamanda yine görüşürüz Tarım Bakanlığı, hazırlığınızı yapın” ifadelerinin yer aldığı aleyhinde bir paylaşım yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu; TÜİK, MEB ve SADAT'ın ardından bu kez de Tarım ve Orman Bakanlığı'na gidecek: Hazırlığınızı yapın

DAHA ÖNCE DE KURUMLARIN KAPISINA GİTMİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımı Tarım ve Orman Bakanlığı’na bir ziyaret gerçekleştireceği düşüncesini akıllara getirdi. Kılıçdaroğlu daha önce de TÜİK, Et ve Süt Kurumu, Ulusal Eğitim Bakanlığı ve SADAT’ın kapısına gidip basın açıklaması yapmıştı.

Bakanlık CHP’nin programında konuşan çiftçilere yapılan destekleri paylaştı, Kılıçdaroğlu’ndan jet tepki geldi sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.