Kılıçdaroğlu’nun

Kılıçdaroğlu'nun

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasının bir kısmını sosyal ağ hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan maaşına zam istemiş, güya ücretli rolü oynuyor” notu ile paylaştığı videoda uyarı çeken ifadeler kullandı.

“MAAŞINA YÜZDE 40.4 ORANINDA ZAM İSTEMİŞ”

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan acınacak halde vaziyette galiba. Geçinemiyor illaki o kadar anlaşılıyor. Maaşına yüzde 40.4 oranında zam istemiş. Şunu anlatmak istiyor. ‘O değin fazla zam geldi ancak fiyatlara, ben de etkilendim, benim de maaşıma zam olması lüzumlu. Asgari ücretliye vereceğiz ama azıcık bana da olması lazım. Benim durumum da iyi değil’ deyip, yüzde 40.4 zam geliyor. Erdoğan; ücretli rolü oynuyor. Bu rolleri falan bıraksın.” dedi.

“VEKİLLERİN, ESKİ BAŞBAKANLARIN EMEKLİ MAAŞI CUMHURBAŞKANI MAAŞINA ENDEKSLİ”

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, ücret iddialarına cevap verdi. Ünal, Cumhurbaşkanı ek bütçesi ile emekli vekillerin, emekli cumhurbaşkanlarının maaşlarının endeksli olduğunu, diğer emekliler gibi maaşlarda yükselme olabilmesi için bu adımın atıldığını söyledi.

Emekli maaşlarının endeksli olmasından nedeniyle, eski cumhurbaşkanları, milletvekillerinin emekli maaşlarına yansıtılmak zorunda kalındığını dile getiren Ünal’ın açıklamaları şöyle: “2020 yılında Cumhurbaşkanımıza yüzde 7, 2021 yılında yüzde 14,7 acilen de sayın Cumhurbaşkanımız ödeneğiyle ilgili çoğalma istek etmedi. Milletvekilleri, eski başbakanlar, bunların emekli maaşı Sayın Cumhurbaşkanımıza endeksli. Emekli maaşlarında herhangi bir artışın olmamasına neden oluyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu artışa gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir talebi olmadı ancak emekli maaşlarının endeksli olmasından nedeniyle öteki emeklilere yapılan çoğaltma milletvekilleri, eski başbakanlar, eski cumhurbaşkanlarına yansıtıldı.

“KILIÇDAROĞLU AÇIKLASIN, KENDİ MAAŞI NE KADAR ARTMIŞ?”

Ben buradan bir çağrı yapıyorum; buyurun emeklilerin maaşlarını Sayın Cumhurbaşkanımıza endeksli olmaktan çıkaralım. Sayın Kılıçdaroğlu açıklasın; kendi maaşında ne dek artma olmuş. Bu son derece art niyetli ve çirkin bir yorumlama. Bunun böyle olduğunu kendileri de biliyor. Sayın Kılıçdaroğlu ile bu konu konuşuldu. Emekli olmuş, eski milletvekilleri, buraya geldiler ve bu konuda ortaya çıkacak mağduriyetten nedeniyle duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler.

“CUMHURBAŞKANIMIZ MAĞDURİYET NEDENİYLE ARTIŞA ONAY VERDİ”

Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir talebi olmadığı halde 3 bin milletvekili ve ailelerinde ortaya çıkacak mağduriyet nedeniyle artışa onaylama verdi. Milletvekili emekli maaşlarını, Cumhurbaşkanı ödeneğine endeksli olmaktan bunu çıkaralım demiştik. Buyursunlar, bunu Cumhurbaşkanı’nın ödeneğine endeksli olmaktan çıkaralım.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.