Kilosu 1 lira! CHP’li Atakum Belediyesi, çiftçiden aldığı karpuzu vatandaşa sattı

Kilosu 1 lira! CHP'li Atakum Belediyesi, çiftçiden aldığı karpuzu vatandaşa sattı

Atakum Belediyesi ve Samsunspor taraftar gruplarının Samsun’un Bafra ilçesindeki karpuz üreticisine desteklemek amacıyla “Karpuz tarlada kalmasın” sloganıyla başlattığı ve 10 günde 400 ton karpuzun yurttaşlara ulaştırıldığı dayanışma kampanyası sürüyor. Belediye ekipleri bu kez de 30 ton karpuzu ilçesinin kırsal mahallelerine ulaştırıyor. Özören Mahallesi’nden başlayıp diğer mahallelere taşınan kampanya ile karpuzlar yurttaşlara ulaştırıldı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Hecin Süvarisi de çalışmalara katılarak ayrıca destek oldu hem de mahallelilerle görüştü.

CHP'li belediye, üreticiden aldığı 400 ton karpuzu kilosu 1 liradan vatandaşa sattı

“28 KIRSAL MAHALLEYE ULAŞTIRACAĞIZ”

Takriben on gündür Bafra karpuzunu tüketiciye ulaştırmak için çalıştıklarını gösteren Hecin Süvarisi, “Üç amacımız var. Birincisi imalatçı emeğinin karşılığını alsın istiyoruz. İkincisi alıcı mevsiminde ucuz karpuz yesin istiyoruz. Üçüncüsü de fiyatlar kendini dengelesin. Karpuz kökünden koparıldıktan sonra azami 10 gün içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Bu zaman içerisinde tüketilmezse çöpe gidiyor. Bizi de harekete geçiren bu oldu zaten. Bu süreçte takriben 400 ton civarında karpuz vatandaşlara ulaştırıldı. 400 ton karpuz çağrıda bulunmak, herkesin 10 kilo karpuz aldığını düşünürsek 40 bin aileye karpuz ulaştırdık demektir. Bunu daha çok Atakum’un merkez mahallelerinde yapmıştık. Hemen de kırsal mahallelerimizde yapıyoruz. Bugün Özören mahallemizdeyiz. Yarın Erikli ve bu civardaki kırsal mahallelerimizin tümüne, yaklaşık 28 kırsal mahallemize karpuzu ulaştıracağız.” dedi.

CHP'li belediye, üreticiden aldığı 400 ton karpuzu kilosu 1 liradan vatandaşa sattı

“TARIM PAYDAŞLARIYLA DİYALOGLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Üreticinin değerince karpuzunu satabilmesi için dayanışmanın büyüdüğünü söyleyen Hecin Süvarisi, “Bu bir dayanışma eliydi. Samsun ve Türkiye fark etti. Tarımın plansız yapıldığı da üreticiler ve ilgililer kadar fark edildi. Bir diğer amacımız da buydu ve gerçekleşti. Çarşamba ayrıca de Bafra ovalarında bundan sonraki ürünlerde tüketiciye ulaştıracak olan paydaşlarla diyaloglarımızı sürdüreceğiz. Bafra ve Çarşamba ovalarında üretilen ürünleri tarladan değerince alacaklar ve halka ucuz satacaklar. Karadeniz’e ya da İç Karadeniz’e Adana’dan, Konya’dan, Antalya’dan karpuz, sebze, meyve taşımayacaklar. Bafra’dan taşıyacaklar” diye konuştu.

CHP'li belediye, üreticiden aldığı 400 ton karpuzu kilosu 1 liradan vatandaşa sattı

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir