Kiracısının çelik kapısını çalan ev sahibi: Evi fuhuş için başkalarına kiralıyor

Kiracısının çelik kapısını çalan ev sahibi: Evi fuhuş için başkalarına kiralıyor

Eşinden yıllar önce boşanan Hacer Kondu (31), takriben 8 ay önce 2 çocuğuyla birlikte merkez Sarıçam ilçesine alt Gültepe Mahallesi’nde Mikail Büyükbaba (46) isimli şahsın evini aylık 1200 liraya kiraladı. Ancak Dede, iddiaya göre 5 aydır kirasını ödemeyen Hacer Kondu’nun evden çıkmasını istedi. Kondu ise evden çıkmadı.

ÇELİK KAPIYI SÖKTÜ

Hacer Kondu’nun yanına gelen kişilerin apartmanda hırsızlık yaptığının tespit edilmesi, Kondu’nun uyuşturucu madde kullanıp ve satması üzerine apartman sakinleri kesintisiz Mikail Büyükbaba’yi arayıp kiracısını çıkartmasını istedi. Mikail Büyükbaba,5 aydır kira alamayan, 4 aydır da elektrik faturasını ödemeyen kiracısını aradı ve tekrar evden çıkmasını söyledi. Genç kadın bu talebi yeniden dikkate almayınca geçen Perşembe günü öğle saatlerinde eve gelen Dede, evin çelik kapısını söktürdü.

Kiracısının çelik kapısını çalan ev sahibi konuştu

KAPI YENİDEN TAKILDI

Cumartesi günü ise apartman sakinleri genç kadından rahatsız oldukları gerekçesiyle evine girip birçok eşyayı sokağa attı. Bu sırada apartman sakinleri kendilerine ait çoğu eşyayı da evde bulduklarını öne sürdü. Çelik kapının sökülmesinin ardından Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, çelik kapının kilitlerinin sökülerek geri takılmasına karar verdi ve çelik kapı geri eve takıldı.

Kiracısının çelik kapısını çalan ev sahibi konuştu

“EVİMİ FUHUŞ İÇİN KİRALIYORMUŞ”

Apartman sakinleri ve ev sahibi Mikail Dede, apartmanın önünde toplanın açıklama yaptı. Kendisinin mağdur olduğunu öne süren Mikail Dede, “8 ay önce bu kiracı benim evime taşındı. Taşınırken de fiziksel durumunun uygun olmadığını söyleyip elektrik aboneliğini de üstüne almadı. 2-3 ay faturayı ödedi ama 4 aydır elektrik faturasını da ödemedi. Şuanda ben bu kadın nedeniyle icralık oldum. 5 aydır da benim kiramı da ödemiyor. Burada da hep komşuları rahatsız ediyormuş. Evi saatlik, gündelik fuhşa kiralıyormuş. Beni defalarca apartman sakinleri rahatsız ediyordu” diye konuştu.

Kiracısının çelik kapısını çalan ev sahibi konuştu

“EVİMİ YAKAR DİYE KAPIYI SÖKTÜM”

Hacer Kondu’nun geçmişte ayrıldığı evleri yaktığını, çelik kapıyı da bu sebeple söktürdüğünü söyleyen Mikail Büyükbaba, “Ben bu kadının geçmişte taşındığı evleri yaktığını duydum. Bu sebeple korkudan, evimi yakarsa anında müdahale edilsin diye kapıyı söktüm. Tüm buradaki millet ondan davacı. Ben de bu evimi kiraya verip başka yerde kirada oturuyorum. Oradaki ev sahibimi mağdur etmeyim diye kızımın dershane parasını yatıramadım. Ben mağdur oldum” dedi.

“HER GÜN BİRİLERİ GELİYOR, İÇİP KÜFÜR EDİYORLAR”

Apartman sakinlerinden Elif Avuçcu ise Kondu’nun üstteki katında oturan kızı Özgenur Özdemir’in yeni doğum yaptığını ve korkudan sütünün kesildiğini söyledi. Avuçcu, “Her gün bu kiracıya birileri geliyor. İçiyorlar ve küfür edip bizim evlerimize tırmanıyorlar. Benim kızımın sütü kesildi. Bizim evimizin elektriğini firari kullanıyor. Biz şikayetçiyiz” ifadelerini kullandı.

Öte yana apartman idare heyeti da karar alarak Hacer Kondu’yu evden çıkartmak için girişimlere başladıklarını söyledi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.