Kocaeli’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süper güç ülkeler İHA konusunda bizimle yatırıma girmek istiyorlar

Kocaeli'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süper güç ülkeler İHA konusunda bizimle yatırıma girmek istiyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir takım açılışlar ve programlara yeralma için bugün Kocaeli’ye gitti. İlk olarak Gebze’de “Kocaeli’ye Layık Katanlar Ödül Töreni”ne katılan Erdoğan, burada meslek insanlarına seslendi.

“ÖZDEMİR BEY, BİZİM BU HALİMİZİ GÖRÜNCE ÇOCUKLARIYLA MASAYA OTURDU”

Konuşmasında Selçuk Bayraktar’ın merhum babası Özdemir Bayraktar’ı anan Erdoğan, “Henüz başbakan olmamıştım. Amerika’ya yaptığım ziyarette Bush ile İHA konusunu ele aldık. ‘Hani terörle mücadelede bize zorunlu destekleri verecektiniz?’ diye sordum Dedi fakat ‘bunlar verilmiyor mu?’ Ve anında Condoleezza Rice’yiçağırdı. Bize o zamanın şartlarında 24-48 saat aralığı ile İHA’ları verdiler lakin sonradan çekip aldılar. Allah rahmet eylesin Özdemir bey bizim bu halimizi görür görmez çocuklarıyla beraber masaya oturdular ve çabucak adım attılar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süper güç ülkeler İHA konusunda bizimle yatırıma girmek istiyorlar

“SÜPER GÜÇLER BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTİYOR”

Rusya Devlet Başkanı Putin’le dün gerçekleştirdiği görüşmeden detayları da aktaran Erdoğan, “İlk adım İHA’nın üretimiydi, ardından SİHA ve en son AKINCI’nın üretimi gerçekleşti. Acilen Türkiye bu alanda sıraya girenlerin olduğu bir ülke konumuna geldi. Acilen cümbür cemaat SİHA istiyor, AKINCI istiyor. Mesele bunu varisi olmak. Dün Putin ile de bunları konuştuk. Tahran’da da konuştuk. Hemen bizimle bu alanlarda da müşterek yatırıma girmek isteyen süper güçler var” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.