Korkunç olay! 1,5 yıl önce ayrıldığı nişanlısının yüzüne yanıcı madde attı

Korkunç olay! 1,5 yıl önce ayrıldığı nişanlısının yüzüne yanıcı madde attı

Geçtiğimiz 19 Haziran’da Çumra ilçesinde iddiaya göre Merve Küçüktekin’in evine gelen yaklaşık 1,5 sene önce ayrıldığı nişanlısı Sözleşmeli Er Değişmez Türk, kendini görevli gibi tanıtıp su tesisatına bakacağını söyleyerek kapıyı açtırdı. Türk, elinde bulunan pet şişe içerisindeki yanıcı kimyasal maddeyi Küçüktekin’in yüzüne fırlattı.

'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde attı

AĞIR YARALANDI

Yüzünde ve vücudundaki yanıklarla ağır şekilde yaralanan Küçüktekin, Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak çare altına alındı. Durum sonrası kaçan Değişmez Türk, Ilgın ilçesinde polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Türk, emniyetteki işlemlerinin peşinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde attı

“SU SAYACINA BAKACAĞIZ” DİYEREK KAPIYI AÇTIRMIŞ

Ayrıldığı vakit her tarafında az kalsın her gün tehditler aldığını söyleyen Merve Küçüktekin, şunları söyledi: “2 yıldır tanıyordum ve 3 aylık nişanlılık sürecimiz oldu. Ayrıldıktan sonradan tekrar barışmak istedi ancak kabul etmedim. Aralıksız barışmadığım için tehdit ediyordu. Olaydan 3-4 gün öncesine kadar ‘hayatını karartacağım’ diyerek korkutma ediyordu. Korkudan karakola giderek 90 jurnal uzaklaşma kararı aldım. Sözleşmeli er olduğu için Pençe- Kilit operasyonu için Irak’ta olduğunu duydum. Pazar günü işten çıkıp eve geldim. Aradan yarım saat geçtikten sonra ısrarla kapı çaldı. ‘Kim o’ diye seslendim. Ses vermeyince tekrar bağırdım. ‘Su saatine bakacağız abla’ dedi. Önce su saatini açıp daha sonra da kapıyı açtım. Elinde su şişesi içerisinde bulunan sarı bir değişken vardı. Onu suratıma içten fırlattı. Ondan sonrasını da hatırlamıyorum” dedi.

'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde attı

“SENİ BİTİRECEĞİM” ŞEKLİNDE TEHDİTLER SAVURMUŞ

Merve Küçüktekin’in avukatı Aycan Ceylan ise bayan hakları namına çalışan platformlardan takviye beklediklerini belirterek, “Saldırgan Sabit Türk’ün müvekkil Merve Küçüktekin’e yönelik eylemleri yaklaşık olarak sistemli bir şekilde ayrıldıklarından beri sürmekteydi. Kendisi hakkında daha öncesinde tehdit ve şantaj içerikli eylemlerinden kaynaklı şikayetimiz ve uzaklaştırma kararımız bulunmaktaydı. Hatta Konya 14. Asliye Cinayet Mahkemesi’nde ceza davası çözülmüş fakat saldırganın cinayet alması sonucunda müvekkilim kendisine daha pozitif zarar vereceğinden çekinmiş ve korkusundan şikayetten vazgeçmişti. Fakat takibi şikayete ast olmayan şantaj suçlaması millet davası olarak devam etmiş, yargılama neticesinde agresif 10 ay hapis ve 80 TL adli para cezası ile cezalandırılmış olup mahkemece hükmün açıklanması geri bırakılmıştı. Müvekkilin ciddi derecede çekinmesi sebebi ile Değişmez Türk’ün her tehdidinden sonradan uzaklaşma kararı aldırmamıza karşın görüldüğü üzere öyle faydası olmadı. Sabit Türk, müvekkile bilekleri indirilmiş fotoğraflar atarak şantaj yaparak az daha psikolojik baskı uygulamış, devamla ‘ben hayatımdan vazgeçtim seni de bitireceğim’ sözde söylemlerde bulunarak müvekkilimi tehdit etti” dedi.

“EN AĞIR CEZAYI ALMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Hem insan hakları hem de kadın hakları ihlali laf konusu olduğu için hukuki sürecin sıkı bir şekilde takipçisi olacağını belirten Ceylan, şöyle devam etti: “Saldırganın en ağır cezayı alması için ayrıca müvekkil namına ayrıca de bu zamana değin şiddete uğramış, öldürülmüş ve hatta hemen nefret içerisinde susmak zorunda bırakılan tüm kadınlar adına elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte bütün hukukçulardan, insan hakları ve kadın hakları adına çalışan tüm platformlardan desteklerini esirgememelerini temenni ederiz.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.