Korsan takside kurşun yağmuruna tuttular! Arka koltukta oturan adam, sırtından vurularak hayatını kaybetti

Korsan takside kurşun yağmuruna tuttular! Arka koltukta oturan adam, sırtından vurularak hayatını kaybetti

Mustafa Kemal Paşa Firuzköy Bulvarı’nda, dün saat 15.30 sıralarında Yusuf Erkekdağ yönetimindeki otomobil, trafik ışıklarında durdu. Bir arkasında yer alan araçtan inen üç birey, korsan taksi olduğu belirtilen aracın arka koltuğundaki Oğuz Bora Tunç’a ateş ettikten sonra, benzer araçla şipşak uzaklaştı. Sırtına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Tunç, çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Tunç bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KORSAN TAKSİ ŞOFÖRÜ ŞÜPHELİLERİ TANIDI

Avcılar Güvenlik Müdürlüğü ekipleri saldırıya uğrayan korsan taksi şoförü Yusuf Erkekdağ’ın ifadesini aldı. Tunç’un kendisine 100 TL vererek, Sefaköy’e götürmesini istediğini, durdukları sırada Doğuş D. ile Arda D. isimli şahısların yanlarına gelerek ateş ettikten sonradan uzaklaştıklarını anlattı. Erkekdağ, şüphelileri tanıdığını ifade etti.

POLİS SALDIRGANLARI TUTMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştirdikten daha sonra geldikleri araçla kaçan 14 kabahat kaydı olan Doğuş D., 6 suç kaydı olan Arda D., Özkan K. ve F.M.’yi yetişmek için alıştırma başlattı.

OLAY ANI KAMERALAR TARAFINDAN KAYIT ALTINA ALINDI

Cinayet anına ilişkin emniyet kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde bir araçtan inerek amaç aldıkları beyaz otomobile dürüst koşan 3 kişiden 2’sinin alev açtıkları görülüyor. Arkasında saldırganların geldikleri araca binerek kaçtıkları da görüntülerde yer alıyor.

ÖNCE VURDULAR, SONRADAN HASTANE ETRAFINDA TUR ATTILAR

100 lira karşılığında korsan taksiye bindiği öğrenilen Tunç, saldırının ardından hastaneye sürücü Yusuf E. göre götürüldü. Şoför Yusuf E. gözaltına alınarak polis merkezine götürülürken, saldırganlardan Arda D.’nin hastane çevresinde tur attığı ve Tunç’un ölüp ölmediğini öğrenmeye çalıştığı bahis edildi. öte yandan saldırıda kullanılan vasıta ise, Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Mahir Sokak üzerinde terk edilmiş halde bulundu.

“ETRAFTA KİMSE YOKTU”

Olayla ilgili konuşan esnaf İzzet Saygıdeğer, “Durum esnasında ben camiye namaz kılmaya gitmiştim. Geldiğimde polis ve olay yeri inceleme ekipleri vardı. Etrafa sorduğumda arkadaşlarım ‘Burada bir silahlı olmuş.’ dedi. Etrafta kimse yoktu. Sadece polisler durum yeri çözümleme çalışmasını yaptılar ve gittiler. Şahıslar kaçmışlar, o arada polis onları yakalamamış. Daha Sonra bir kişinin öldüğünü internetten duyduk” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.