KPSS ile personel alım sürecini İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıkladı: Yeni takvime göre güncellenecek

KPSS ile personel alım sürecini İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıkladı: Yeni takvime göre güncellenecek

KPSS’de çıkan bir takım soruların Yediiklim Yayınevi’ne ait deneme sorularıyla benzer çıkması büyük ses getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla analiz başlatan Devlet Teftiş Kurulu, konu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bunun üstüne harekete geçen Emniyet, söz konusu yayınevine işlem düzenleyerek 2 adreste arama yaptı. Skandal durum sonrası Halis Aygün, ÖSYM Başkanlığı’ndan alınarak yerine Bayram Ali Ersoy atandı.

KPSS SINAVI İPTAL EDİLDİ

KPSS sınavının iptal edildiğini duyuran Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, “İlk analiz sonuçlarına göre sınavdaki soruların, bir yayınevinin sorularıyla benzerlik gösterdiği tespit edildi. 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos’ta yapılacak KPSS oturumları da ertelenmiştir. Sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede açıklanacak” dedi.

PERSONEL ALIMI NE SÜRE YAPILACAK?

Sınavın iptal edilmesiyle herkes KPSS ile personel alımının ne süre yapılacağını merak ederken İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan izah etme geldi.

YENİ SINAVIN ARDINDAN KONTENJAN ŞARTLARI DUYURULACAK

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “2022-KPSS zarfında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi sebebiyle, ulus kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir. KPSS ile alım yapmayı planlayan ulus kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından hem duyuracaktır” ifadelerini kaydetti.

Altun: Kamu kurumlarımızın personel alımları KPSS takvimine göre güncellenecektir
Altun: Kamu kurumlarımızın personel alımları KPSS takvimine göre güncellenecektir

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.