KPSS krizi sonrası kozmik odada arama yapıldı! Derinleştirilen soruşturma Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rapor halinde sunulacak

KPSS krizi sonrası kozmik odada arama yapıldı! Derinleştirilen soruşturma Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rapor halinde sunulacak

Skandalın ortaya çıkmasından sonra görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün yerine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy yeni KPSS takviminin 17 Eylül’de başlayacağını, sınavı iptal edilen adaylardan baştan ödenti alınmayacağını açıkladı. Ersoy, sınavdaki soruların bazılarının, yayınevinin soru kitapçıklarında yer aldığının tespit edildiğini belirterek, “Böyle bir tablonun hem kurumumuzun egzersiz ilkeleri hem hukuk hem de kamuoyu vicdanı bakımından kabulü muhtemel değildir” dedi.

ÜÇ AYRI KOLDAN SORUŞTURMA

Skandal ile ilgili Devlet Kontrol Kurulu, Ankara Savcılığı ve ÖSYM üç ayrı koldan soruşturma yürütüyor. KPSS sorularını deneme sınavında yayınladığı saptama edilen Yediiklim Yayınevi’ne etken düzenlenmişti.

“KOZMİK ODA”DA ARAMA

Şimdi de ÖSYM’nin Ankara’daki merkez binasında bulunan ‘kozmik oda’da da arama yapıldı. ‘Kozmik oda’, ÖSYM’nin düzenlediği bütün sınavların sorularının hazırlanıp saklandığı, dışarıyla iletişimi olmayan bir birim. Bu bölüme girmeye yetkisi olan cümbür cemaat mercek aşağı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.