KPSS’nin iptal edilmesine yönelik Erdoğan’ın

KPSS'nin iptal edilmesine yönelik Erdoğan'ın

31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen KPSS’de yer alan bir takım soruların Yediiklim Yayınevi’nin denemesinde bulunan sorularla aynı çıkması üzerine sınav iptal edişmiş ve ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alınarak yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirilmişti.

ERDOĞAN: BOŞTA BULUNSAK BUNU SEÇİME DEĞIN SATACAKLARDI

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Acilen uyarı ederseniz, benzer anda tümü az kalsın benzer cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak ya da boşluğa düşsek bunu seçime değin satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük” açıklamalarında bulundu.

“ASLINDA DİYOR Kİ MUHALEFET DINÇ OLMASAYDI UMRUMDA OLMAZ”

KPSS’nin iptal edilmesi sonrası ilk olarak açıklamalarda bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine sosyal ağ hesabından cevap veren Kılıçdaroğlu, “Erdoğan iptal edilen KPSS ile ilgili ‘biz orada boşta bulunsak bunu seçime dek satacaklardı’ demiş. Doğrusu diyor ama, muhalefet bu dek güçlü olmasaydı, benim çalıntı sınavlar umurumda olmaz. Lakin işte tercih kapıda, ben de umursuyor gibi yapıyorum.” ifadelerini kullandı.

“ZİHNİ BÖYLE ÇALIŞIYOR”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Gençler görün ve duyun; bu adam böyle biri, zihni böyle çalışıyor. Bunda ne adalet var ne hukuk; ne haram var ne helal… Hiçbir şey değil. Sadece büyük bir aylaklık” dedi.

Kılıçdaroğlu, KPSS'nin iptal edilmesine ilişkin Erdoğan'ın 'Bunu seçime kadar satacaklardı' sözlerine yanıt verdi

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.