Kripto parada büyük çöküş! Amerikan gazetesi

Kripto parada büyük çöküş! Amerikan gazetesi

Kendisini 1 dolara sabitleyen ve bedensel banknotlar ile desteklendiğini bahis eden sabit coinlerin sahte olduğunun ortaya çıkmasından sora, kripto para piyasalarına duyulan güven azaldı.

2 YIL SONRA 20 BİN DOLARIN ALTINI GÖRDÜ

Mayıs ayından beri devam eden düşüşte son olarak kripto piyasasının bayrak gemisi Bitcoin, Kasım 2020’den bu yanlamasına ilk önce 20 bin doların altına düştü. Bitcoin an itibariyle 18 bin 846 dolardan operasyon görüyor. Bir Bitcoin, 326 bin 586 Türk Lirası ediyor.

Amerika’nın önde gelen gazetelerinden olan Wall Street Journal, “Kripto para eğlencesi bitti” dedi ve durumu açıkladı:

Güzel bir pazarlama ile popüler hale geldiİnsanlar için bir marka ve statü sembolü olduİnsanların ilgisi ile suni bir değer kazandıGerçek dünyada karşılığı olmadığı ortaya çıktıEnflasyon, pandemi ve ekonomik sorunlar yüzünden halk müziği reel dünyaya yöneldiKripto paraların, düşük kazanç grubundan kaçış yolu olmadığı ortaya çıktıLUNA ve TERRA çöküşü ile piyasaya güven sıfırlandıİnsanlar ilgisini kaybettiİlgi ile kazanılan yapay bedel, aniden balon gibi söndü

‘KÖPEK BALIKLARI’ YÜKSEK KALDIRAÇLI OYNUYOR

Sushi De-Fi Borsasında Omakase anonim ismiyle bilinen bir kullanıcı verdiği röportajda çoğu köpek balığı yatırımcının işlemleri tescil altına alan blok zincirleri araştırarak bilhassa yüksek kaldıraçla oynayan öteki yatırımcılar hakkında bilgi edinmeye çalıştığına uyarı çekti. Ardından “köpek balıkları” bu yatırımcıları, insanların birbirinden aracı kurumlar olmadan borç aldıkları De-Fi sistemlerinde epeyce yaygın olan likidasyona (varlıklarının değerini sıfıra indirme) zorlayarak “likidasyon bonusu” elde ettikleri belirtiliyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.