Kurbanlıklar İstanbul’a giriş yaptı! Büyükbaş hayvan 30 bin liradan başlıyor 60 bin liraya kadar çıkıyor

Kurbanlıklar İstanbul'a giriş yaptı! Büyükbaş hayvan 30 bin liradan başlıyor 60 bin liraya kadar çıkıyor

Kurban Bayramı’na 16 gün kala Türkiye’nin birçok noktasından TIR ve kamyonlara yüklenen kurbanlıklar, İstanbul Anadolu Yakası’na giriş yaptı. Sultanbeyli’deki kurban satış merkezine gelen kurbanlıklar araçlardan indirilerek çadırlarına götürüldü.

İLK PAZARLIKLAR YAPILDI

Satış merkezine gelen ilk müşteriler ise satıcılar ile pazarlık yaptı. Bugün saat 00.00 itibariyle de araçlarla gelen kurbanlıklar Riva Canlı Hayvan Sevk Denetleme Noktası’ndaki işlemlerinin ardındaki Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanarak Avrupa Yakası’ndaki pazarlarda yerlerini alacak.

“MINIMUM HAYVANIMIZ 30 BİN LİRA”

Muş’tan 50 büyükbaş hayvan getiren Abdullah Şavlı, “Her sene kurbanlık getiriyoruz. Bu sene de 50 büyükbaş hayvan getirdim. Geçen yıl biz çadır yerine 11 bin lira verdik. Şimdi 18 bin lira. Geçen yıl 25’e sattığımız malı bugün 63’e sattım. Geçen yıl bu pazarda 300 çadır vardı. Acilen 180 tane çadır var. Belediye sağ olsun çadırlarımıza mükemmel bakmış. Fazla temiz. Suyu, yemliği her şeyi on numara. Bu sene fazla razıyız belediyeden. en düşük hayvanımız 30 bin lira, 60 bin liraya dek.” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.