KYK yurdunda çekildiği iddia edilen görüntülere muhalefetten tepki! Kim bu Arap şahıslar?

KYK yurdunda çekildiği iddia edilen görüntülere muhalefetten tepki! Kim bu Arap şahıslar?

İstanbul Maltepe’de yer alan ve Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait olan erkek öğrenci yurdunda çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada çabucak yayılarak gündeme oturdu. Görüntülerde, fazla sayıda Arap şahsın yurdun içinde ve bahçesinde olduğu görülürken, güya konaklama ve yemek masrafları da bedava şekilde karşılandı.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Sosyal medyada yayılan ve tepkiye niçin olan görüntülere ilişkin demin devlete ait bir açıklama yapılmadı. Galibiyet Partisi Gençlik Politikalarından Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Gül Tunçer, görüntüleri Twitter hesabından paylaşarak açıklamalarda bulundu.

Herkes kim olduklarını soruyor! KYK yurdunda çekildiği öne sürülen görüntüler büyük tartışma yarattı

“BU KİMSELERE ÖĞRENCİ BELGESİ SORDUNUZ MU?”

İlk paylaşımında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na seslenen Tunçer, “Sayın Bakan Kasapoğlu; Maltepe Mimar Sinan KYK Öğrenci Yurdu’nda kalan 40-50’li yaşlardaki Arapça konuşan sakallı tipler kimlerdir? Bu kimselere öğrenci belgesi sordunuz mu? Yurt etrafındaki MB plakalı araçlar kimlere ait? Bu soruların cevabını istiyoruz.” dedi.

“YAHU SİZİN VİCDANINIZ DEĞIL MU?”

Tunçer bir diğer paylaşımında ise “Mektep uzatan 1 yıl daha yurtta kalabilirken bu hakkı kaldırdınız. Öğrenci, cebindekiyle yönetmek için öğün atlarken, bunlar ücretsiz yiyip içiyor. Musluklara, dolaplara verdikleri zararı öğrencinin güç bela ödediği yurt paralarıyla yaptırıyorsunuz. Yahu sizin vicdanınız değil mu? Gençler pek dolmuşlar fakat ‘Paylaş abla ne olacaksa olsun’ diye ısrar ediyorlar. ‘Fazladan 1 gün kalacak olsak 26,5 TL’yi almadan yurda sokmuyorlar bizi. Güvenliğe, aşçıya soruyoruz bunlar kim diye, onlar da bilmiyor’ diyorlar. Yurtlar öğrencilerindir, bunlar hemen boşaltacak” ifadelerine yer verdi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir