Lunaparkta tren kazasına 3 gözaltı; komiser yardımcısı Sinem’e tören

Lunaparkta tren kazasına 3 gözaltı; komiser yardımcısı Sinem'e tören

GİRESUN’da Çevik Güç Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Kullanım’nin (28) hayatını kaybettiği, polis eşi ile birlikte 3 kişinin yaralandığı lunaparkta raydan meydana çıkan trenin devrildiği kazayla ilgili 3 birey gözaltına alındı. Sinem Gülşen Tatbik için de valilik önünde merasim düzenlendi. Törene, tedavisi sonrası taburcu olan polis eşi Samet Dilekçe (31) de katıldı.

Kaza, dün akşam saatlerinde Hacı Hüseyin Mahallesi’ndeki lunaparkta meydana geldi. Lunaparkta yer alan ağırlama treni, iniş sırasında bilinmez nedenle raydan çıktı. Yüksekten düşüp devrilen trende Giresun Çevik Güç Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Tatbik, Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru eşi Samet Dilekçe ile Şevval (17) ve Fatma Akbaş (39) yaralandı. İhbar üstüne durum yerine sevk edilen ambulanslarla yaralılar, kentteki hastanelere kaldırıldı. Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan yaralılardan Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe, doktorların bütün çabasına rağmen kurtarılamadı. Genç komiser yardımcısının vefat haberini bölge meslektaşları, hastaneye akın etti.

Sinem Gülşen Başvuru’nin eşi Samet Tatbik, tedavisinin gerisinde taburcu edilirken Şevval ile Fatma Akbaş’ın ise sıhhat durumlarının iyi olduğu bildirildi.3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDIKaza sebebiyle lunaparkta misafir etme faaliyeti durdurulurken, savcılık da soruşturma başlattı. Lunaparkta yapılan inceleme sonrası aralarında ağırlama treni sorumlularının da yer aldığı 3 çalışan gözaltına alındı. Şüpheliler sorguları için İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.KOMİSER YARDICISI SİNEM’E TÖRENHayatını kaybeden 3 takvim komiser yardımcısı Sinem Gülşen Tatbik için Giresun Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene, Giresun Valisi Enver Meşhur, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Kültürlü, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Başvuru’nin eşi Samet Dilekçe, silah arkadaşları, askeri erkan, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı. Törende Sinem Gülşen Başvuru Formu’nin ailesi ve yakınları ağlayarak taziyeleri kabul etti.’ACIMIZ TARİFSİZDİR’Saygı duruşu ve komiser yardımcısı Sinem Gülşen Başvuru Formu’nin öz geçmişinin okunduğu törende konuşan İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, “Bu büyük kaybımızın biz meslektaşlarına ve sevenlerine vermiş olduğu acı tarifsizdir. Her vefat büyük bir acı, büyük bir kayıptır. Fakat bazı ölümlerde yüreğinizdeki acıyı tarif edemezsiniz. Gencecik yaşında kaybettiğimiz komiser yardımcımız vefatında böyle tarifsiz acıyı yaşattı hepimize. Ilk Önce ailesi, yakınları ve teşkilatımıza başsağlığı diliyorum” dedi.Kullanım’nin Türk bayrağına sarılı tabutu yapılan dua sonrası toprağa verileceği Ordu’nun Kumru ilçesine uğurlandı.

Kentte devir yapan Dilekçe çiftinin, 26 Eylül 2021’de Ordu’da yapılan düğünle dünyaevine girdikleri belirtildi. Sinem Gülşen Başvuru Formu’nin geçen yıl ilk atama yeri olan Giresun’a atandığı açıklama edildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir