Mahkemeden Migros, Carrefoursa ve BİM’i şoke eden karar! Marketlerin

Mahkemeden Migros, Carrefoursa ve BİM'i şoke eden karar! Marketlerin

Rekabet Kurulu, fahiş fiyat politikaları sebebiyle bazı zincir marketlere toplam 2.7 milyar liralık para cezası kesmişti. 208 sayfalık raporda market yetkililerinin WhatsApp yazışmaları bulunurken; bu cinayet sonrasında BİM, Carrefour ve Migros Kurul tarafından cezalara itiraz etmişti.

İtiraz metninde, “Masak tarafından elde edilen bilgilerin rekabet soruşturmasında kullanılmasının yanlış olduğu, hukuka aykırı bir şekilde bahşedilen tedbir kararı ile elde edilen delillerin ispat vasıtası olamayacağı, savunma istem yazısında isnat edilen iddiaların açık bir şekilde belirtilmediği, karar dahilinde ilgili ürün ve coğrafi pazar tanımlamasının yapılmadığı” açıklama edilmişti.

İTİRAZLARI REDDEDİLDİ

Bunun üzerine duruşma yapılan itirazları değerlendirdi. Migros Ticaret Anonim Şirketi, Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi Anonim Şirketi ve Bim Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi’nin Ankara İdare Mahkemesi nezdinde Rekabet Kurumunun rekabet ihlali sebebiyle almış olduğu kararın iptali ve yürütmenin durdurulması talebi ile açmış oldukları davada yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verdi.

Hem İdare Mahkemesince Savola Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin açtığı davada yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.