Malikanesi FBI ajanları tarafından basılan Donald Trump isyan etti: Hiçbir ABD başkanının başına böyle bir şey gelmedi

Malikanesi FBI ajanları tarafından basılan Donald Trump isyan etti: Hiçbir ABD başkanının başına böyle bir şey gelmedi

Her yaptığıyla durum olan eski ABD Başkanı Trump, bu sefer de FBI ajanlarının evini aramasıyla gündeme geldi. Haberi şahsen duyuran Trump, yazılmış bir yorumlama yaptı.

“GÜZEL EVİM İŞGAL ALTINDA”

Trump, ” Florida, Palm Beach’teki hoş evim Mar-A-Lago acilen abluka altında, büyük bir FBI ajanı grubu tarafından egemen yapılıp işgal edildi, bu milletimiz için karanlık bir zamandır. Daha önce hiçbir ABD Başkanının başına böyle bir şey gelmedi.” ifadelerini paylaştı.

Trump'ın Florida'daki evi FBI ajanları tarafından basıldıTrump’ın Florida’daki evi.

KASALARINDAN BİRİ KIRILDI

FBI ajanlarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını iddia eden Trump, “İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden daha sonra evime yapılan bu habersiz egemen gerekli veya yerinde değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

GİZLİ KAYITLAR ARANIYOR

Associated Press, konudan bilgisi yer alan kişilere dayanarak, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevi sırasında Florida’daki ikametgahına sıcacık kayıtları alıp almadığına ilişkin bir soruşturmayla ilgili olduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Milli Arşivler ve Kayıtlar İdaresi göre Mar-A-Lago’dan alınan 15 kutu belgenin içinden meydana çıkan gizli kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi. Federal yasaların, kuytu devlet belgelerinin yasalarca belirlenmiş yetkili yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir