Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, çıkan yangınla ilgili konuştu: Durumumuz çok da parlak gözükmüyor

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, çıkan yangınla ilgili konuştu: Durumumuz çok da parlak gözükmüyor

Turizm cenneti Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Bördübet mevkiinde yer alan ağaçlık alanda akşam saatlerinde yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle gelişen yangın için ayrıca karadan ayrıca de havadan müdahale edilmesi için ekipler seferber edildi.

KARA EKİPLERİ BÖLGEYE YÖNLENDİRİLDİ

Yangına Muğla Orman Alan Müdürlüğüne bağlı helikopterlerin yanı sıra arazözler, meslek makineleri ve çok sayıda orman işçisi ile müdahale ediliyor. Yangına birincil etapta 5 helikopter ile müdahale edilirken, kara ekipleri de bölgeye yönlendirildi. Havanın kararması ile birlikte alevlere müdahalenin karadan devam edeceği bilgisi edinildi.

“HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE EDİLİYOR”

Yangının arkasından bölgeye dışarı giden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yangınla ilgili son durumu kamuoyu ile paylaştı. Başkan Oktay, “Akşam saatlerinde Bördübet mevkiinde orman yangını meydana geldi. Yangına bütün ekipler havadan ve karadan müdahalede bulunuyor.” dedi

“TEK AMACIMIZ YANGINI DENETIM ALTINA ELDE ETMEK”

En büyük olumsuzluğumuz rüzgarın epeyce şiddetli olması diyen Oktay “Tek amacımız bir an önce denetleme altına olmak. Ama rüzgardan kaynaklı durumumuz fazla da aydınlık gözükmüyor. Gelişimeler oldukça size veri vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Marmaris Belediyesi'nden yangına ilişkin ilk açıklama: Durumumuz parlak gözükmüyor

YETKİLİLERE GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTER ÇAĞRISI

Hava kararmasıyla birlikte havadan müdahalenin yapılamadığını gösteren Başkan Oktay, “Tek talebimiz gece görüşlü helikopterlerin acele olarak bölgeye gönderilmesi. Yahut yine bir felaketle karşısında karşıya kalacağız. Yetkililerin bu çağrımızı bir lahza önce duymasını bekliyoruz.” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı'ndan orman yangına ilişkin ilk açıklama: Durumumuz parlak gözükmüyor

“BASKI BİR GECE BİZİ BEKLİYOR”

Yangının az önce teftiş altına alınamadığını bildiren Oktay, “Yüreğimiz yanmaya devam ediyor, yangın denetim altına alınmış yok. Karadan müdahalenin zorlaşmasına rağmen söndürme ekipleri kesintisiz çalışmaya devam ediyor. Hedefimiz en azından hava aydınlanana dek alevlerin büyümesini engellemek. Zor bir gece daha bizi bekliyor.” biçiminde konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.