Marmaris’te çıkan yangın sonrası evlerinden tahliye edilen vatandaşlara 3’er bin lira destek verildi

Marmaris'te çıkan yangın sonrası evlerinden tahliye edilen vatandaşlara 3'er bin lira destek verildi

21 Haziran’da akşam saatlerinde Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiindeki ormanlık alanda başlayan yangın için söndürme çalışmaları sürat kesmeden devam ediyor. Yangın nedeniyle alınan emniyet tedbirleri dahilinde bir takım evler tahliye edildi.

“ÇALIŞMALAR AYNI KARARLILIKLA SÜRECEK”

Yangın denetim merkezine gelerek yangın söndürme çalışmalarıyla ilgili veri alan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi çalışmaların yarın da benzer kararlılıkla süreceğini belirtti. Bakan Kirişçi ayrıca evleri tahliye edilen ailelere fiziksel destekte bulunulduğunu söyledi.

“3’ER BİN LİRA YARDIM VERİLDİ”

Bakan Kirişçi şu ifadeleri kullandı: “Yarın havanın rüzgarlı olmasından dolayı ümitsiz değiliz. Çalışmalarımızı yarın da aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, gereklilik sahibi tüm ailelere tahliye edilen evleri karşılığında 3’er bin lira peşin para olarak ödeme işlemi gerçekleştirdi.”

Hükümetten yangında evi tahliye olan ailelere 3'er bin liralık destek

51 HANE TAHLİYE EDİLDİ

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bambaşka noktalarda devam eden yangınla mücadele sürekli sürüyor. Güvenlik tedbirleri kapsamında 51 hanede 151 kişinin tahliye edildiği açıklandı.

YANGIN KOORDİNASYON MERKEZİ DE TAHLİYE EDİLDİ

Öte yandan Değirmenyanı mevkisinde bulunan yangın koordinasyon merkezi, üstteki kısımlarında rüzgarın şiddetini artırması ve alevlerin yükselmesi nedeniyle olası bir tehlikeye karşısında boşaltılmaya başlandı. Merkezin bahçesinde bulunan araçlar trafik ekipleri tarafından güvenli alanlara yönlendirildi, bazı araçlar da albenili yardımıyla kaldırıldı. Alevlerin alana yaklaşmasını önlemek için arazözlerin yanı sıra bölgeye hava araçları da yönlendirildi. Yangın yönetim merkezi bahçesine de arazözler ve TOMA’lar getirildi.

Hükümetten yangında evi tahliye olan ailelere 3'er bin liralık destek

YANGININ DUMANI İLÇE MERKEZİNE ULAŞTI

Muğla’nın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangınının, duman ve külleri ilçe merkezine ulaştı. Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde salı günü akşam saatlerinde başlayan ve halen sürekli yangına havadan ve karadan müdahaleler sürerken duman ve küller rüzgarın etkisiyle ilçe merkezine dek geldi.

Hükümetten yangında evi tahliye olan ailelere 3'er bin liralık destek

YANGINLA İLGİLİ BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yangının çıkış nedeni araştırılırken bir birey emniyet güçleri göre gözaltına alındı. Gözaltına alınan güvenilmez, sorgusunda ormanı yaktığını itiraf etti. İçişleri Bakanı Aristokrat, “S.A. isimli kişi kendisi itiraf etti. O bölgeyle ilgili geçmişten kalan ticari bir uyuşmazlık sebebiyle kendisinin kızarak yaktığını ve kendini de öldürmek istediğini söyledi. Durum anında da alkollüymüş” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.