Marmaris’teki orman yangını kontrol altına alındı!

Marmaris'teki orman yangını kontrol altına alındı!

Marmaris ilçesi Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar mevkiindeki ağaçlık alanda dün akşam saatlerinde demin bilinmez bir nedenle yangın çıktı. Sahada Muğla Orman Alan Müdürlüğüne alt helikopterlerin yanı sıra arazözler, meslek makineleri ve çok sayıda orman işçisi mücadele etti.

20 HELİKOPTER VE 14 UÇAK ÖDEV ALIYOR

Havanın kararması ile hava müdahalesi durdurulurken, ekipler karadan yangını söndürmeye çalıştı. Sabahın birincil ışıklarıyla müdahale bitmiş başladı. Kuvvetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevlere, karadaki çalışmaların yanı sıra 20 helikopter ve 14 uçak ile müdahale ediyor.

BAKANLAR BÖLGEYE GİTTİ

Marmaris’te meydana çıkan orman yangını ile ilgili analiz gerçekleştirmek üzere Tarım ve Orman Bakanı Dr. Vahit Kirişci, İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, AFAD Başkanı Yunus Sezer, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan ve beraberindeki heyet bölgeye geldi.

“BÜYÜK ÖLÇÜDE DENETIM ALTINA ALINDI”

Yangınla ilgili son durumu aktaran Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, beklenen haberi verdi. Kirişçi, “Temennimiz bugün bu olayın neticelenmesi. Yangın büyük ölçüde denetleme altına alındı diyebiliriz. Datça’da bir yangın çıktı o da söndürüldü. Fethiye’de de yangın çıktı o da denetim altına alındı. Ahali olarak bu nesil durumlarda dayanışma örneğimizi göstermeliyiz. Herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.