Marmaris’teki orman yangınının boyutu uydu görüntülerine yansıdı! Durum oldukça vahim

Marmaris'teki orman yangınının boyutu uydu görüntülerine yansıdı! Durum oldukça vahim

Marmaris’te dün akşam başlayan ve 200 hektarı aşkın alanda etkin olduğu belirtilen orman yangınıyla ilgili Antalya Kuş Gözlem Topluluğu’ndan Gökçe Coşkun, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) data tabanından aldığı canlı uydu görüntüleri ile yağmur radarı, rüzgar ve sıcaklık haritalarını yayımlayan ‘Zoom Earth’ uygulamasının görüntülerini paylaştı.

Marmaris'teki orman yangını uzaydan görüntülendi! Fotoğraflar durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor

YANGININ ŞİDDETİ DÜNE GÖRE ARTMIŞ

Herkes tarafından internet üzerinden izlenebilecek görüntülerde, yangının şiddetinin düne tarafindan arttığının görüldüğünü bildiren Gökçe Coşkun, “NASA’nın ısı haritası ya da sıcaklık haritası da diyebiliriz. Buradan yangın alanları anlık peşine düşüp takip edilebiliyor. Rüzgarı da gösteriyor ve bu nedenle yangının hangi tarafa ilerleyebileceğine ilişkin veri sahibi olunması, yangının ilerleyiş yönü varsayım edilmesi açısından manâlı olabilir. Bu açıdan yangına müdahale konusunda ve yerleşim yerlerinin boşaltılmasıyla ilgili önlemlerin alınmasını da kolaylaştırabilir” dedi.

Son dakika haberleri: Marmaris'teki orman yangınında 2'nci gün; çıkış nedeni için özel ekip kuruldu (5)

RÜZGAR YUVACIK’A DÜRÜST İLERLİYOR

Yangının şiddetinin arttığının görüldüğünü anlatan Coşkun, rüzgarın güneybatıdan güneydoğu yönüne dürüst estiğini ve Yuvacık’a içten ilerlediğini gösterdiğini kaydetti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.