Marmaris’teki orman yangınıyla ilgili 1 kişi gözaltına alınmıştı! Şüpheli suçunu itiraf etti

Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili 1 kişi gözaltına alınmıştı! Şüpheli suçunu itiraf etti

Salı günü akşam saatlerinde Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiindeki ağaçlık alanda başlayan yangın için söndürme çalışmaları sürat kesmeden devam ediyor. Ekipler, yangını demin teftiş atına alamamışken yangının çıkış nedeni de araştırılmaya devam ediyor.

ORMANI YAKTIĞINI İTİRAF ETTİ

Marmaris’teki orman yangını devam ederken, bir kişi güvenlik güçleri göre gözaltına alındı. Gözaltına alınan değişken, sorgusunda ormanı yaktığını itiraf etti.

“DURUM ANINDA ALKOLLÜYMÜŞ”

İçişleri Bakanı Aristokrat, “S.A. isimli kişi kendisi itiraf etti. O bölgeyle ilgili geçmişten kalan ticari bir anlaşmazlık sebebiyle kendisinin kızarak yaktığını ve kendini de öldürmek istediğini söyledi. Olay hemencecik da alkollüymüş” dedi.

SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Orman işçileri ve itfaiye ekipleri, gece her tarafında yangına karadan müdahale etti. Yangına, sabahın ilk saatlerinden itibaren havadan da müdahale edilmeye başlandı. Ekipler, yangını söndürmek için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

3 BİNE YAKIN PERSONEL GÖREVLENDİRİLDİ

Afet ve Ivedi Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bölgede süren çalışmalarla ilgili izah etme yaptı. Yangını söndürme çalışmalarına katılan personel ve vasıta sayısını da ifade eden AFAD, şu bilgileri paylaştı: “Bin 12’si Orman Genel Müdürlüğü olmak üzere toplamda 2 bin 851 personel ödev yapmaktadır. AFAD koordinasyonunda Muğla iline 14 ilden toplamda 111 vasıta görevlendirmesi yapılmıştır. Bölgedeki incelemeler için 41 hava arabulucu (27 helikopter, 14 uçak), 330 arazöz ve 96 iş makinesi, 28 itfaiye ve su tankeri, 24 TOMA, 2 İHA almak üzere toplamda 815 vasıta görevlendirilmiştir.

274 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Bölgede sıcaklığın en yüksek 34 derece, rüzgarın saatte 22 kilometre, nem oranının ise yüzde 36 olmasının tahmin edildiği açıklama edilen açıklamada, “Yangınlar sırasında Marmaris ilçemizde toplamda 274 kişi terhis edilmiştir. Terhis edilen vatandaşlarımızdan talep edenler otelde davetli edilmektedir. Hem 83 hayvan ve 52 aracın tahliyesi sağlanmıştır. 11 terhis edilen vatandaşımıza barınma hizmeti verilmektedir” denildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.