Marmaris’teki yangın sabotaj mı? Bakan Kirişçi, bu ihtimali güçlendiren iki detayı paylaştı

Marmaris'teki yangın sabotaj mı? Bakan Kirişçi, bu ihtimali güçlendiren iki detayı paylaştı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, CNN Türk canlı yayınına katılarak Marmaris’teki orman yangını hakkında bilgi verdi. Söndürme çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiğini gösteren Bakan Kirişçi, yangının denetim altına gücenme aşamasında olduğunu söyledi. Bakan Kirişçi, yangınla ilgili sabotaj iddialarıyla ilgili de konuştu.

“SABOTAJ İHTİMALİ ÜZERİNDE DURUYOR MUSUNUZ?”

Ahmet Hakan’ın “Bir sabotaj ihtimali üzerinde duruyor musunuz?” sorusuna yanıt veren Bakan Kirişçi, “Emrindeki Bakanlık olarak bizim alaka alanımızda olan bir konu değil. Ama alt ki her yurttaş gibi bizimde aklımıza geliyor.” dedi.

SABOTAJ İHTİMALİ İÇİN İKİ NIÇIN SIRALADI

Bu ihtimali neden değerlendirdiklerini de anlatan Kirişçi, “20.02’de yangını ayrım ediyoruz. Bu saat havanın kararmasına yakın olan saat olması ve yangının üç farklı yerde çıkması bizde de bu kuşkuları uyandırıyor.” şeklinde konuştu.

“ELİMİZDE DELİL YOK”

Ellerinde hemen şimdi bir delil olmadığını belirten Kirişçi, “Devletimizin ilgili birimleri bu konuya dair araştırmalarını yapıyorlar. Biz Tarım ve Orman Bakanlığı olarak bu konuda bir bakış açıklama etmemiz çok içten olmaz. Çünkü elimizde bir delil yok. Biz sadece yangının 3 bambaşka noktada çıktığını belirlemiş durumdayız ve 8 dakika içinde müdahale etmiş bulunmaktayız.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.