Marmaris’teki yangının çıkış nedeni araştırılıyor! Sabotaj ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi

Marmaris'teki yangının çıkış nedeni araştırılıyor! Sabotaj ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi

Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda az önce belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Saat 20.00 sıralarında başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yangının çıkış nedeni araştırılırken Marmaris Belediyesi yetkililerinden konuyla ilgili çarpıcı direktifler geldi.

“SABOTAJ İHTİMALİ YÜKSEK”

Yangına ilişkin detayları paylaşmak üzere canlı yayına telefonla bağlanan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sabotaj ihtimalinin epeyce yüksek olduğunu söyledi.

“ORMANI BÜYÜK ORANDA KAYBEDİYORUZ”

Oktay açıklamasında, “Yangın Yediadalar denilen bölgede başladı. Sabotaj ihtimalinin de epeyce yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yanan bölge Marmaris’in en bakir bölgesi, genç bir ormandı lakin maalesef büyük oranda kaybediyoruz. İlk başta havadan müdahale oldu ama havanın kararması ile helikopter iniş gerçekleştirmek zorunda kaldı.” diye konuştu.

Marmaris'teki orman yangınının çıkış sebebiyle ilgili yetkililer, sabotaj ihtimali üzerinde duruyor

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI: 3-4 KİŞİ KAÇARKEN GÖRÜLDÜ

Öte yana sabotaj ihtimalini kuvvetlendiren bir diğer tanımlama da Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk’ten geldi. Öztürk yaptığı açıklamada, “Geçen sene de yaşadık biz bu olayı. Üç yerde aniden yangın çıktı. Sabotaj şüphesi var. Sabotaj ihtimali yüzde 90. Oradaki arıcılar, 3-4 kişinin kaçtıklarını gördüklerini söyledi. Polis ekipleri inceliyor. 3 bambaşka bölge cayır cayır yanıyor” ifadelerini kullandı.

Marmaris'teki orman yangınının çıkış sebebiyle ilgili yetkililer, sabotaj ihtimali üzerinde duruyor

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.