MEB, okul kayıtları sırasında zorunlu bağış ve kayıt parası alanlara yönelik inceleme başlattı

MEB, okul kayıtları sırasında zorunlu bağış ve kayıt parası alanlara yönelik inceleme başlattı

Ulusal Eğitim Bakanlığı, zorunlu bağış ve kayıt parasına ilişkin velilerden gelen şikayetler doğrultusunda harekete geçti. Şikayetleri değerlendiren Bakanlık müfettişleri, 65 şikayet konusuna karşın tahlil-soruşturma başlattı.

SORUMLULARI AĞIR CEZALAR BEKLİYOR

Tamamlanan bazı soruşturmalar sonucunda sorumlular hakkında görevinden darılma, uyarı, kınama gibi disiplin cezaları teklifleri getirildiği öğrenildi.

ZORUNLU KAYIT PARASI KONUSUNDA HOŞGÖRÜ GÖSTERİLMEYECEK

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Haziran’da 2022- 2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları zarfında mektep yöneticileri ile yaptığı toplantıda Türkiye’deki tüm okulların eksikliklerini tamir etmek için zorunlu bütçenin genel müdürlüklere aktarıldığını belirtmiş ve velilerden tescil parası istenmemesi için çağrıda bulunmuştu. Bakan Özer, bu süreçleri hassasiyetle takip ettiklerini belirterek, zorunlu tescil parası konusunda müsamaha göstermeyeceklerini açıklama etmişti.

MEB, BÜTÇE GÖNDERDİĞİ OKULLAR YELPAZESİNİ GENİŞLETTİ

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl öncelikle Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’ne alt liselerde olduğu gibi Esas Eğitim Genel Müdürlüğü’ne alt çocuk yuvası, ilkokul ve ortaokullara da aracısız olarak bütçe göndermeye başlamış, bu nedenle okul yöneticilerinin bütçelerini kendilerinin planlamalarına olanak sağlamıştı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.